Real zamenjavo za Ramosa našel pri Celticu

La liga 26. Maj 202011:37 > 11:40
Angel Martinez, Getty Images Sport

Real Madrid išče dolgoročno zamenjavo za kapetana Sergia Ramosa, ki se mu pogodba izteče poleti leta 2021 in s katerim, kot se zdi trenutno, ne nameravajo podpisati nove. Omenja se tudi Kristoffer Ajer.

Povezano

Prvi izbor Reala je Dayot Upamecano, mladi francoski reprezentant iz RB Leipzig, toda v Madridu opazujejo tudi preostalo evropsko tržišče

El Mundo Deportivo piše, da jim je v oči padel tudi norveški branilec Kristoffer Ajer, ki igra za Celtic.

Ajer šteje 22 let in je s svojimi igrami v dresu škotskih prvakov pritegnil pozornost nekaterih klubov iz Premier lige (Manchester City, Everton), omenjal se je v povezavi z Milanom, sedaj pa se je v zgodbo ključil še Real. Vodilnim možem kluba naj bi ga priporočil kar njegov rojak in vrstnik Martin Odegaard.

Odegaard je pred petimi leti kot takrat največji talent norveškega in evropskega nogometa v Real prišel iz Stromsgodseta, kjer je sprva igral za rezervno ekipo, zadnja tri leta pa si izkušnje nabira kot posojen igralec. Trenutno igra za Real Sociedad, kjer letos igra odlično in bi se poleti utegnil vrniti na Santiago Bernabeu.