Takšno plačo naj bi Barca ponudila Lautaru Martinezu

La liga 2. Jun 202019:30 > 19:40
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Saga o prestopu Lautara Martineza v Barcelono vsak dan postreže z nekaj novicami. Najnovejša je v režiji katalonskega "Sporta", ki pravi, da sta se klub in igralec že dogovorila o osebnih pogojih.

Igralec naj bi sprejel ponudbo Barcelone, ki zajema petletno pogodbo s plačo v višini 12 milijonov evrov. Te približno šestkrat višja plača kot jo Argentinec trenutno prejema pri Interju. Nerazzurri pa mu takšnega zneska zagotovo ne morejo ponuditi. Toda ta sporazum ne pomeni ničesar dokler pri Interju ne dajo zelene luči za prestop.

Najprej se morata oba kluba dogovoriti za odškodnino. In prav tu se odvija prava drama. Klavzula za odkup znaša 111 milijonov evrov, pri Interju pa se ne strinjajo, da bi del zneska pokrili z nekaterimi igralci Barcelone. Po nekaterih informacijah sta kluba trenutno v razliki 20 milijonov evrov. Inter je zahteval 80 milijonov skupaj z nekaterimi igralci (ne omenja se kateri) medtem, ko naj bi bila Barcelona pripravljena plačati 60 milijonov evrov.