Real Madrid se je vključil v boj za Jadona Sancha

La liga 3. Jun 202010:17 > 10:24
Getty Images/Alex Grimm

Španski časnik AS poroča, da bo Real Madrid poleti svoje lovke vrgel na angleškega bisera Jadona Sancha, ki ga sicer lovi "pol Evrope".

Getty Images

Čeprav so iz Reala nedavno sporočili, da zaradi ekonomske krize, ki je posledica pandemije koronavisa COVID-19, poleti ne bodo kupovali novih igralcev, prihajajoči prestopni rok v španski prestolnici vendarle ne bo miren. Florentino Perez je kot kaže uvidel, da bi bilo modro vstopiti v boj za enega izmed najboljših mladih nogometašev na svetu. Govora je Jadonu Sanchu, članu Borussie iz Dortmunda.

Angleški reprezentant se je z odličnimi igrami v Bundesligi hitro izstrelil med največje nogometne zvezde. Zanj se je najbolj zagrel Manchester United, ki pa v boju za Angleža dobiva veliko konkurenco. Če smo iskreni, je ponudbo Reala vedno težko zavrniti.

Jadona si želi Manchester United, evropski velikan, ki pa v zadnjih letih ni tako uspešen, igralci pa so tja hodili predvsem zaradi visokih plač in ne zaradi športnih motivov. Manchester bi rad s Sanchom ustvaril novega Cristiana Ronalda, saj rdeči vragi od njegovega odhoda leta 2009 v svoji ekipi podobnega talenta niso več imeli. Angleži so že februarja odšli v Nemčijo in ponudili 140 milijonov evrov, kar pa ni bilo dovolj,” med drugim piše v tekstu AS-a.

Jasno je, da bo Sancho po tej sezoni zagotovo zapustil Dortmund, mladi krilni napadalec pa bo lahko izbiral med številnimi klubi. Pandemija koronavirusa je sicer izbor nekoliko zožala, saj si lahko tako visoko odškodnino privoščijo le redki evropski velikani.

Kot kaže bo na koncu glavno vprašanje za Sancha – odhod na Old Trafford ali Santiago Bernabeu?