Španska La Liga se vrača z vročim derbijem!

La liga 9. Jun 202011:40 > 11:54
REUTERS/Sergio Perez

V četrtek se na Sportklub po več kot treh mesecih premora vrača La Liga. Že prvi večer bo spektakularen, saj bomo pospremili andaluzijski derbi, Sevila - Real Betis.

Po premoru zaradi epidemije virusa COVID-19 bodo tribune seveda prazne, trenerji pa bodo lahko zaradi izredno zgoščenega koledarja na vsaki tekmi opravili po pet menjav.

V Španiji je do konca sezone preostalo še enajst krogov, za prvo mesto pa se bosta udarila Barcelona in Real Madrid. Katalonski ponos ima pred večnim tekmecem dve točki prednosti, v ozadju pa bomo videli tudi trd boj za ligo prvakov. Na tretjem mestu je trenutno Sevilla, ki za Realom zaostaja že za devet točk.

O ligi prvakov zaenkrat sanja tudi sedma Valencia, ki z 42 točkami za četrtim Real Sociedadom zaostaja za štiri točke, vsekakor pa bo še kako nevaren tudi šesti Atletico Madrid Jana Oblaka, odpisati pa ne smemo niti Real Sociedada in Getafeja.

Vodstvo lige je že pred časom razkrilo glavni cilj – La Liga bo na sporedu vsak večer. Posamezni krog bo razvlečen na tri ali štiri dni, takoj zatem pa se bodo igrale že tekme novega kroga. Po zaenkrat potrjenem sporedu bodo tekme na sporedu vsak večer od četrtka pa do 25. junija.

Tekme La Lige lahko spremljate samo na Sportklubu.