Real slavil na El Prattu in se močno približal naslovu

La liga 28. Jun 202023:54 > 23:55
David Ramos / Staff/Getty images

Nogometaši Real Madrida so na tekmi 32. kroga zabeležili pomebno zmago. Z 1:0 so premagali Espanyol, ki je na poti v Segundo.

Madridski galaktiki so s pridom izkoristili spodrsljaj Barcelone v Vigu in imajo na vrhu lestvice spanske La Lige zdaj dve tocki naskoka pred Katalonci. Galaktiki so v 32.krogu gostovali v Barceloni pri Espanyolu in zmagali z 1:0. Domaci so tekmo sicer dobro zaceli in ze po nekaj minutah je Darder zapravil lepo priloznost za vodstvo. Potem je nekaj casa grozil se Kitajec Lei Wu, nakar so pobudo prevzeli gostje, ki so do vodstva prisli po sijajni ekipni akciji v 45.minuti. Marcelo je z leve diagonalno podal na rob kazenskega prostora, kjer je Ramos preskocil Cabrero in zogo z glavo podaljsal do Benzemaja. Zdelo se je, da je Francoz v izgubljenem polozaju, potem pa je nenadoma velemojstrsko s peto podal med nogama Espinose, pred golom je bil Casemiro hitrejsi od Vilaja in zanesljivo zadel. Na zacetku drugega polcasa je za izenacenje zapretil Wu, nakar so los blancosi umrtvili igro in navkljub zgolj minimalnemu vodstvu zlahka nadzorovali potek tekme. Priloznosti do konca obracuna prakticno ni bilo vec. Z novimi tremi tockami je Real, ki po vnovicnem zagonu prvenstva pozna le zmage, se korak blizje prvenstveni zvezdici, medtem ko je Espanyol z eno nogo ze v drugi ligi.