Guardiola po koncu sezone nazaj v Barcelono?

La liga 29. Jun 202011:43 > 11:44
Michael Regan, Getty Images Sport

Manchester City čaka na odločitev Mednarodnega športnega razsodišča, po kateri bo znano ali bodo sinje-modri kaznovani z nenastopanjem v evropskih pokalih. Od tega je v veliki meri tudi nadaljna usoda Pepa Guardiole na klopi Cityja.

Ppe Guardiola ostaja med najboljšimi trenerji na svetu. V letošnji sezoni ni uspel osvojiti Premier lige, vendar si je praktično že zagotovil naslov podprvaka za Liverpoolom, ki bo prvič po sezoni 1989/90 postal vladar angleškega klubskega nogometa.

V največji meri je za vrhunske rezultate sinje-modrih v zadnji sezoni Pep Guardiola, ki ne skriva zadovoljstva z razmerami na Etihadu, toda idilo bi lahko pokvarila odločitev Mednarodnega športnega razsodišča.

Katalonski Sport ob sklicevanju na vire iz Anglije piše, da bo končna odločitev španskega strokovnjaka močno odvisna od končne odločitve sodišča in morbitne dve letne prepovedi nastopanja v evropskih pokalih.

Ker Guardiola ne velja za trenerja, ki bi pri enem klubu deloval v primeru uspehov ali neuspehov, ne gre izključiti, da bo znova zamenjal okolje. Sport pri tem omenja povratek v Barcelono kot najbolj realno možnost. “Zelo sem vznemirjen zaradi tega dela sezone in v prihodnje. Zadovoljen sem, ker sem del tega kluba in dali bomo vse od sebe, toda ne želim razmišljati preveč vnaprej. Sedaj ni čas za to. Razmišljam samo o tem trenutku,” je Guardiola odgovoril na vprašanje o prihodnosti ter pustil številne dvome.

Guardiola je Barcelono vodil med letom 2008 in 2012 in v tem času, med drugim, trikrat osvojil špansko La ligo in dvakrat Ligo prvakov. Se bo vrnil na kraj zločina?