Napeto v slačilnici Barce, Setienu šteti dnevi?

La liga 29. Jun 202016:32 > 16:37
Getty Images/Alex Caparros

Remi v Vigu je Barcelono še dodatno oddaljil od končnega naslova španskih državnih prvakov v tej sezoni. Za nameček je neuspeh dodatno zamajal že tako načeto harmonijo v klubu.

Alex Caparros/Getty Images

Že dolgo je jasno, da slačilnica z Messijem na čelu nima pravega zaupanja v vodstvo kluba, vse večja pa so tudi razhajanja med igralci in trenerskim štabom. Že takoj po tekmi na Balaidosu je nekoliko počilo, v javnost so prišli nekateri komentarji iz slačilnice, resda povsem neuradno, da Setien nima nobene avtoritete. Slišati je bilo, da so Barcini zvezdniki pred časom podprli zamenjavo Ernesta Valverdeja, a so na klopi želeli videti legendarnega Xavija, nikakor pa ne Quiqeja Setiena, ki v svoji dolgoletni karieri ni odvojil še ničesar. Ne pozabimo, da je Setien ta trenutek najstarejši med vsemi trenerji v la ligi, na svojem računu pa nima še nobene lovorike.

Igralci so tudi na nedeljskem jutranjem treningu zahtevali sestanek in so v slačilnici izpostavili nestrinjanje s številnimi taktičnimi in tehničnimi odločitvami trenerskega štaba. Vmes so  v javnosti zaokrožili še posnetki z Balaidosa, ki so nastali ob t.i. cooling breaku, torej med odmorom za osvežitev, ko je Setienov pomočnik Eder Sarabia kar dvakrat poskusil spregovoriti s prvim zvezdnikom moštva Lionelom Messijem in mu očitno dati kakšen napotek, a mu je Argentinec v obeh primerih preprosto obrnil hrbet in ga popolnoma ignoriral. Številni igralci so na nedeljskem sestanku dejali, da s Sarabio sploh ne želijo komunicirati in da se bodo pogovarjali izključno s prvim trenerjem Setienom. Med igralci in Sarabio je počilo že pred nekaj meseci, ko so v javnost prišli posnetki o tem, kako je Eder Sarabia med El Clasicom ostro kritiziral igro določenih Barcinih zvezdnikov.

Quique Setien je danes priznal, da so igralci in trenerski štab včeraj sestankovali, da so si med seboj povedali določene stvari, se pogovorili kaj je treba popraviti in podobno, je pa hkrati skušal kolikor se le da omiliti pomembnost opisanega dogodka.

»Pogosto se pogovarjamo med seboj, izmenjamo mnenja, izrazimo določena nestrinjanja in se pogovorimo kako in kaj naprej. Tokrat je bilo enako, to ni nič posebnega!« Je dejal Setien.

Skratka, pri Barceloni vlada vse prej kot idila. Že jutri ob 22h blaugrano čaka derbi z Atleticom na Camp Nouu.