Setien na izhodnih vratih Barcelone

La liga 29. Jun 202014:20 > 14:20
David Ramos/Getty Images

Vodstvo kluba naj bi 61-letnemu Setienu že sporočilo, da po koncu letošnje sezone ne bo več sedel na klopi katalonskega velikana.

Getty Images/Alex Caparros

V Barceloni se razgrete strasti na realaciji igralci – trenerski štab še vedno niso ohladile. Nasprotno, zdi se, da dosegajo vrelišče. Najbolj sveže novice iz Katalonije pravijo, da Setien v prihodnji sezoni zanesljivo ne bo več na klopi Barce, da so mu to v klubu že povedali in hkrati napovedali možnost, da bi že v tej sezoni na zaključnem turnirju Lige prvakov moštvo vodil nekdo drug. Igralci s Setienovim pomočnikom Sarabio ne govorijo več, s samim Setienom pa le najnujnejše. Hkrati so jasno in glasno izrazili željo, da bi sedanjega stratega nasledil legendarni Xavi Hernandez. Govori se tudi o tem, da bi se v Barcelono utegnil vrniti Pep Guardiola, kar bo še posebej aktualno, če bo obveljala kazen za Manchester City in sinjemodri v prihodnji sezoni dejansko ne bodo igrali v Champions League. Ni še jasno, v kakšni vlogi bi se vrnil Guardiola, če bo moštvo prvzel Xavi.

Setien naj bi pospravil kovčke takoj po končanem prvenstvu, vsaj začasno naj bi ga kot vršilec dolžnosti trenerja zamenjal Garcia Pimienta. A dobro obveščeni viri trdijo, da je to človek, s katerim Xavi ne bi sodeloval niti v najbolj norih sanjah.