AS: Atletico odpisal Cavanija, ki gre v Italijo

La liga 30. Jun 20209:31 > 9:39
Getty Images/Shaun Botterill

Madridski časnik AS razkriva, da so se pri Atleticu iz Madrida odločili, da urugvajski zvezdnik ni napadalec, ki si ga želijo v svoji ekipi. Diego Simeone se je navdušil nad drugim zvezdnikom.

Edinson Cavani je že pred časom sporočil, da sezone 2019/2020 ne bo nadaljeval v dresu PSG-ja, s katerim mu je junija potekla pogodba. V praksi to pomeni, da bi si lahko novega delodajalca izbral že v teh dneh. Cavanija so španski mediji ves čas povezovali z Atleticom, ki pa kot kaže Urugvajca ne bo pripeljal na Wando Metropolitano.

Atletico naj bi se ohladil zaradi visokih finančnih zahtev Cavanija, hkrati pa niso pomagalo hladni odnosi med Cavanijevim bratom in zastopnikom s klubskim vodstvom. Slednji se je z Atleticom sporekel januarja, ko se PSG in colchonerosi nista uspela dogovoriti za odškodnino. Atletico je takrat krivdo za propadel prestop pripisal Cavanijevemu bratu, ki naj bi zahteval ogromno provizijo, ta pa je okrivil Atleticovega predsednika Enriqueja Cereza.

AS hkrati dodaja, da Atletico še vedno kupuje novega napadalca, nova želja številka ena pa je 26-letni Poljak Arkadiusz Milik iz Napolija. Madridčani bodo morali zanj odšteti 40 milijonov evrov, bodo pa močno prihranili pri njegovi plači, ki je kar dvakrat nižja kot Cavanijeva.

Ob tem je tudi Cavani že našel nov klub, pri katerem bi lahko nadaljeval kariero. Zanj se je resno zagrela Roma, ki bi ob ulovu Cavanija imela zastrašujoč napadalni tandem Cavani in Edin Džeko.