Real iz enajstmetrovke za +4 pred Barco

La liga 2. Jul 202023:52 > 23:57
Getty Images/Angel Martinez

Real Madrid je na zadnjem srečanju 33. kroga La lige z minimalnih 1:0 odpravil Getafe in ima pet krogov pred koncem štiri točke prednosti pred drugouvrščeno Barcelono.

Odločilni zadetek je v 78. minuti iz najstrožje kazni dosegel Sergio Ramos. Kapetan galaktikov je vzel kratek zalet in okroglo usnje poslal v spodnji levi kot vratarja. Real je najstrožjo kazen dobil po prekršku Olivere nad Danijem Carvajalom.

Ravno Olivera je imel v prvem polčasu najlepšo priložnost za Getafe, vendar mu je veselje preprečil Thibaout Courtois. Real je imel žogo v svojih nogah skoraj dve tretjini časa, vendar si veliko resnejših priložnosti ni ustvaril.

Getafe je proti Realu klonil sedmič na zadnjih osmih ligaških obračunih.

Real v nedeljo čaka neugodno gostovanju pri Athleticu v Bilbau, nato gosti Alaves, odhaja v Granado, doma igra proti Villarrealu, medtem ko ga v zadnjem krogu čaka gostovanje pri Leganesu. Getafe, ki na šestem mestu zaostaja pet točk za Sevillo in Ligo prvakov, se bo v naslednjem krogu pomeril z Osasuno.