Bartomeu o VAR-u, Neymarju, Lautaru in Pjaniću

La liga 7. Jul 202010:19 > 10:42
David Ramos/Getty Images

Predsednik Barcelone Josep Maria Bartomeu je praktično izključil možnost vrnitve Neymarja: "Situacija evropskih klubov je težka ...", hkrati pa je zagovarjal pogodbo s Pjanićem: "Že dolgo smo ga želeli pripeljati, poleg tega si ga želi še mnogo klubov."

Getty Images/Ed Mulholland

V intrvjuju za El Mon a RAC 1 je Josep Maria Bartomeu spregovoril o različnih športnih temah. Znova je izkoristil priložnost, da je pokritiziral VAR, praktično izključil možnost prihoda Neymarja in (vsaj zaenkrat) Lautara Martineza. Je pa poudaril, da je bil Miralem Pjanić, ki so ga pred kratkim pripeljali iz Juventusa, že dlje časa želja kluba.

“VAR po obdobju corone ni več pošten. Pa ne zato, ker jaz tako pravim. To vidi cel nogometni svet. Sodnikom je treba vedno bolj pomagati in tudi sam sem pristaš VAR-a, ker pričakujem, da bo pravičen. Rezultati pa niso dobri, čeprav govorimo o tehnologiji. Jasno je, da so nas trije remiji oddaljili od zmage v La ligi. Ne bom pa se spuščal v tehnične podrobnosti, saj bi izpadel kot navijač.”

Glede morebitnega prihoda Neymarja je bil kratek: “Malo je možnosti za kaj takšnega, situacija za evropske klube je v tem trenutku težka.” O Lautaru Martinezu pa je dodal: “Ni govora o prestopu. Nismo si označili na koledarju, kdaj bi se prestop naj zgodil.”

Bartomeu stoji za prihodom Miralema Pjanića, za katerega verjame, da bo Barci lahko ponudil marsikaj: “Želeli smo si ga dolgo časa, je zelo iskan, hkrati pa smo imeli igralca, ki ga je želel Juve. To je bila izjemna priložnost. Ne gre za izravnavanje tehtnice, da smo ga prodali, ker smo ga morali. Arthur je zelo cenjen igralec.”