Manuel Pellegrini odhaja v Sevillo

La liga 9. Jul 202013:17 > 13:17
Stephen Pond/Getty Images

Iz tabora Betisa so sporočili, da bo v naslednji sezoni ekipo vodil Manuel Pellergrini. Čilenec je s klubom podpisal 3-letno pogodbo.

66-letni strateg je z Betisom podpisal pogodbo do leta 2023, vodenje ekipe bo prevzel v naslednji sezoni.

“Izbrali smo mednarodno priznanega trenerja, da bi dvignili nivo igre v naslednjih treh letih” sporoča vodstvo kluba.

Pellegrinija je decembra odpustilo vodstvo londonskega West Hama in od takrat je čakal na pravo priložnost.

Ekipa iz Benito Villamarina je brez prvega trenerja ostalo junija, potem, ko je vodstvo odpustilo Rubija.

Za Andaluzijci je izjemno slaba sezona. Betis je trenutno šele na 13. mestu, kar je precej pod pričakovanji.

Tihi cilji ekipe iz Seville so, da bi se v naslednji sezoni potegovali zamesta, ki vodijo v Ligo prvakov.