SK

12.07.2020 | 16.44

Eibar z enajstmetrovkama do zmage v Barceloni

SD Eibar

Eibar je v boju za obstanek med elito zabeležil velike tri točke nad že izpadlim Espanyolom, ki se bo v naslednji sezoni boril v Segundi Division. Slavili so z 2:0, oba gola pa so dosegli prek enajstmetrovke.

Juan Manuel Serrano Arce, Getty Images Sport

Prvo enajstmetrovko za goste je bila dodeljena v 25. minuti. Uspešno jo je izvedel Edu Exposito. Le 11 minut kasneje so gostje vnovič imeli udarec iz bele točke. Exposito je takrat streljal naravnost v vratarja Lopeza toda imel je srečo, da se mu je odbila nazaj na desno nogo zato je iz drugega poizkusa žogo pospravil v mrežo.

Eibar je uspel ohraniti veliko prednost pred ekipo, ki ni imela tekmovalnega motiva. So pa vseeno pokazali željo, da bi se izognili porazu. Toda, to jim ni uspelo in ekipa Eibarja je za naslednja dva kroga v dobrem položaju.

Eibar je trenutno na 15. mestu z 39 točkami. Sedem manj jih ima Mallorca, ki je prva v coni izpada. Če Mallorca tekmo v gosteh proti Sevilli izgubi si je Eibar že zagotovil obstanek. Espanyol je na zadnjem mestu s 24 točkami.