"Messi bo podaljšal, pogajanja za Lautara zaustavljena"

La liga 13. Jul 20209:34 > 9:34
Getty Images/Alex Caparros

Predsednik Barcelone Josep Bartomeu je še enkrat zatrdil, da še vedno verjame v to, da bo Lionel Messi svojo kariero končal na Camp Nouu.

V zadnjih mesecih govorice o odhodu Lionela Messija iz Barcelone ne pojenjajo. Argentinec bi lahko že leta 2021 katalonsko prestolnico zapustil kot prost igralec, a v klubu v tak scenarij ne verjamejo. Predsednik Barcelone Josep Bartomeu je prepričan, da bo Messi dres blaugrane nosil do konca kariere.

Povezano

Veliko se pogovarjamo, hkrati pa se tudi že pogajamo z Messijem, ki si želi v Barceloni končati kariero. Zagotovo bomo podpisali novo pogodbo. Prepričan sem, da bo ostal pri nas,” razkriva Bartomeu.

V tej sezoni se je Barcelona močno ogrela tudi za okrepitev napada. Katalonci bi radi našli zamenjavo za Luisa Suareza, glavna tarča pa naj bi bil član Interja Lautaro Martinez. Čeprav je nekaj časa delovalo, da je prestop že dogovorjen, pa Bartomeu razkriva, da je posel še daleč od realizacije.

Prestopni rok bo drugačen kot v preteklosti. Vsi klubi bodo imeli težave zaradi ekonomske krize. Pogajanja za Lautara so trenutno na čakanju. Pred nekaj tedni smo bili v kontaktu s predstavniki Interja, zdaj pa sami premlevamo in ocenjujemo situacijo. Počakali bomo na konec sezone in potem videli, kaj nam bo dopustilo finančno stanje.

Bartomeu je španskim medijem dodal še to, da je prepričan, da bo legendarni vezist Xavi Hernandez v bližnji prihodnosti postal trener blaugrane. To bi vsekakor izboljšalo vzdušje v slačilnici in pomirilo razburjene navijače.