Barcelona bo postala Milan ali United

La liga 17. Jul 202013:36 > 13:38
REUTERS/Albert Gea

Victor Font, ki želi leta 2021 kandidirati za predsednika Barcelone, je dočakal svojih pet minut in po zadnjem porazu v boju za naslov španskega prvaka glasno kritiziral aktualno stanje v klubu.

Povezano

Barcelona je v zadnjih letih dominirala v La ligi, letos pa morala priznati premoč madridskemu Realu, ki je predvsem po nadaljevanju prvenstva igral bolj učinkovito in zasluženo prekinil triletno dominacijo večnih rivalov.

V zadnjem desetletju je tekmovanje vse bolj profesionalno. Vidite Premier ligo, v kateri so klubi dobro vodeni, celo nekatere države vodijo klube in vlagajo veliko denarja. V kolikor ne bomo naredili tisto, za kar se trudimo, Barcelona tvega, da postane novi Milan ali Manchester United,” je Victor Font ostro kritiziral trenutno vodstvo Barcelone.

Font je aktualni položaj pri Kataloncih primerjal z Manchester Unitedom, ki je v velikih težavah vse od odhoda Alexa Fergusona in je brez naslova prvaka od leta 2013, medtem ko je post Milana daljši še dve leti.

Font že več let napada predsedniški stolček katalonskega giganta. Na volitvah prihodnje leto bo iz prestola poskušal izriniti sedanjega predsednika Josepa Maria Bartomeua.