Xavi: Ni še pravi čas za Barcelono

La liga 13. Avg 202017:57 > 18:01
REUTERS/GUSTAU NACARINO

Legenda Barcelone Xavi Hernandez je že več mesecev glavni kandidat za dolgoročno rešitev na klopi katalonskega ponosa, ki ga trenutno vodi Quique Setien. Xavi v tem času mirno nadaljuje svoje delo pri Al Saddu, ki ga ne namerava zapustiti tako hitro.

Španski mediji so legendarnega nogometaša na klop Barcelone selili že ob slovesu Ernesta Valverdeja. Sledil je majhen šok, saj je klub prevzel Setien, Xavi pa je razkril, da sam še ni želel prevzeti Barce in da se to ne bo zgodilo vsaj do leta 2021.

V javnosti se pojavljajo številne zgodbe, tudi takšne, ki nimajo povezave s športom. Za zdaj ne razmišljam o odhodu v Barcelono. Januarja sem jim povedal, da čas za to ni pravi, zdaj pa me ni nihče poklical. Kot navijač Barcelone klubu vedno želim samo najboljše,” razkriva Xavi in dodaja:

Spoštujem Setiena, ki zagovarja igro, ki spominja na Cruijffovo filozofijo. A vedno odločajo rezultati.

Xavi je na koncu vendarle priznal, da bi v prihodnosti rade volje sedel na klop svojega nekdanjega kluba.

Če bi postal trener Barcelone, bi to bil velik privilegij. Sestavil bi ekipo z ljudmi, ki imajo prave vrednote in poznajo klub ter njegovo filozofijo, hkrati pa bi tudi zaupali v moje ideje,” dodaja Xavi.