V soboto začetek La lige z Messijem in Oblakom!

La liga 9. Sep 202016:31 > 16:48
Getty Images/Angel Martinez

Prihajajoči konec tedna bo za vse nogometne navdušence nekaj posebnega, saj se na male ekrane vračajo vse najmočnejše lige. Na Sportklubu boste lahko ob angleški Premier ligi spremljali tudi vselej spektakularno špansko La Ligo, ki se začne že to soboto.

David Ramos/Getty Images

V Španiji je bilo v zadnjih tednih vse v znamenju prestopne sage Lionela Messija, ki je želel zapustiti Barcelono, a s svojimi zastopniki odgovornih ni uspel prepričati, da lahko odide brez odškodnine. Argentinec se je na koncu sprijaznil s situacijo in se odločil, da bo v Barceloni preživel še eno leto.

Pred nami je sicer jubilejna 90. sezona španske La Lige, naslov pa bo branil madridski Real, ki je lovorike prišel po sijajni formi v “pokoronskem” obdobju.

Ob Realu in Barceloni zelo visoko ciljata še Atletico Madrid Jana Oblaka in Sevilla, ki je avgusta osvojila evropsko ligo, nevaren pa bo tudi Real Sociedad, ki ga je brez odškodnine okrepil David Silva.

V sezoni 2019/2020 so iz La Lige izpadli Espanyol, Mallorca in Leganes, ki jih bodo nadomestili Cadiz, Huesca in Elche.

Stavnice na vrh postavljajo Real Madrid, ki bo vključno z Barcelono sezono začel nekoliko kasneje. Uvodna tekma nove sezone je na sporedu v soboto, ob 16. uri, ko se bosta pomerila Eibar in Celta.

La Ligo lahko spremljate samo na Sportklubu.

Getty Images