Acuna je novi nogometaš Seville!

La liga 14. Sep 202016:57 > 17:01
Quality Sport Images/Getty Images

Sevilla se je okrepila z levim bočnim branilcem Marcosom Acuno. Andaluzijci so Sportingu zanj odšteli 10 milijonov evrov.

Marcos Acuna je s Sevillo podpisal 4-letno pogodbo. Sporting iz Lizbone je z njegovo prodajo zaslužil 10 milijonov evrov.

28-letnik je peta okrepitev Julena Lopeteguija v tem prestopnem roku. Pred njim so na Ramon Sanchez Pizjuan prišli Ivan Rakitić, vratar Bono, Oscar Rodriguez in Suso, ki je v drugem delu sezone za Sevillo igral kot posojen nogometaš Milana.

V lanski sezoni je Acuna odigral 24 tekem v portugalski Primeiri. Dosegel je 2 zadetka in dodal asistenco.

Argentinec je univerzalec v pravem pomenu besede. V osnovi gre za levega bočnega branilca, ki mu je tudi igranje na obeh krilih domače. Znajde se tudi na sredini ali pa v osrčju obrambe.

Verjetno ga bo Lopetegui največ koristil na levem bočnem položaju, saj se je s posoje na Santiago Bernabeu vrnil Sergio Reguilon. Vse glasnejše so govorice, da bo slednji okrepil Manchester United. Galaktiki zanj zahtevajo 30 milijonov evrov.

Marcos Acuna je sicer tudi član argentinske reprezentance. Za gavče je zbral 27 nastopov.

Sportklub Slovenija