Oslabljeni Sociedad zdržal nalete madridskega Reala

La liga 20. Sep 202022:40 > 22:41
Juan Manuel Serrano Arce, Getty Images Sport

Kreljevi klub iz Madrida je danes odigral premierno tekmo v novi sezoni. Derbi 2. kroga španske La lige se je končal brez zmagovalca. Zadetkov na Anoeti nismo videli.

Gostujoči strateg Zinedine Zidane je močno presenetil z izbiro začetne enajsterice. Galaktiki danes niso igrali v sistemu 4-3-3, pač pa v formaciji 4-2-3-1. V osrčju zvezne vrste sta začela Kroos in Modrič, višje so igrali Odegaard, ki se je vrnil na Anoeto, kjer je blestel v lanski sezoni in dva mlada Brazilca Vinicius in Rodrygo. Povsem v konici napada je zaigral nezamenljivi Karim Benzema.

Beli balet je bil v prvem polčasu veliko podjetnejši. Gostje so si ustvarili številne polpriložnosti, a v zaključku akcij so bili premalo konkretni. Najlepšo priložnost v 1. delu igre je imel sicer Real Socidad. Tik pred koncem 1. polčasa je Oyarzabal lepo zaposlil Isaka, ki se je, nekoliko s strani, znašel sam pred vrati Courtoisa, a Belgijski vratar se je izjemno postavil in strel Šveda obranil.

V 2. polčasu se je ekipa iz San Sebastiana prikazala v precej boljši luči. Galaktiki so sicer napadali in bili boljši, a Baski so na trenutke znali umiriti igro. Za Real Sociedad je danes debitiral David Silva. Alguacil je bivšega nogometaša Manchester Cityja v igro poslal v 63. minuti.

V 70. minuti je znova močno presenetil Zidane, ki je opravil kar trojno zamenjavo. V igro je poslal Casemira, Valverdeja in 20-letnega Marvina, ki je danes debitiral za beli balet. Debi bi lahko definiral z zadetkom, a je bil v trenutku, ko se je znašel pred nasprotnikovimi vrati pod vplivom straha. Nekajkrat je nevarno prodrl Vinicius, a hitronogi Brazilec je bil ob zaključkih akcij nekonkreten. Ali so mu Baski žogo odbili, ali pa je streljal mimo vrat.

Igra v samem zaključku je bila živahna, pravih priložnosti pa vendarle ni bilo.

Galaktike v naslednjem krogu čaka težko gostovanje na Benito Villamarinu, kjer jih bo pričakal trenutno vodilni Betis.