V težkih trenutkih je tu Sergio Ramos

La liga 12. Mar 201722:37 > 22:38
Getty Images/Fotopress

Nogometaši Real Madrida so v 27. krogu La Lige z 2:1 premagali Betis in se po spodrsljaju Barcelone spet znašli na vrhu razpredelnice (s tekmo manj).

Kraljevi klub ima 62 točk, Katalonci pa so po porazu v La Coruni ostali pri 60-tih. Madridčanom gre na roko tudi remi Seville, ki sedaj za njimi zaostaja pet točk.

V zadnjem današnjem srečanju španskega prvenstva je povedel Betis, potem ko je Keylor Navas v 25. minuto dosegel nerazumljiv avgotogol, izenačenje domačim pa je v 41. minuti prinesel Cristiano Ronaldo, potem ko je natančno meril z glavo.

Madridčani so v nadaljevanju imeli pobudo, a do odločilnega gola prišli šele v zadnjih desetih minutah srečanja. Gosti iz Seville so v 78. minuti ostali brez pordečelega Cristiana Piccinija,tri minute kasneje pa je na sceno (kot že ničkolikokrat, ko ga je Real potreboval) stopil kapetan Sergio Ramos in zadel za 2:1.

Obrambni igralec je nasprotnikovega vratarja premagal z glavo za svoj deseti gol v tej sezoni v vseh tekmovanjih. Zanimivo, Ramos je zadel 19 od zadnjih 24 golov Real Madrida, ko je njegova ekipa izgubljala ali pa je bilo izenačeno.