Mačva po 65 letih v Superligo, trener v bazenu

Uncategorized 18. Maj 201718:11 > 18:25
Getty Images/Joern Pollex

FK Mačva iz Šabca se je prvič po 65 letih uvrstila v elitni rang srbskega klubskega nogometa, potem ko je v 28. krogu Prve lige Srbije danes v gosteh pri Dinamu iz Vranja igrala 4:2.

Gole za Mačvo so dosegli Miodrag Gemović v 23. minuti, Mladen Lazarević iz najstrožje kazni v 49.minuti, Ognjen Damnjanović v 84. minuti ter Ivan Obrovac v sami končnici tekme, domači pa so na tekmi tudi vodili in sicer z 2:1.

Z zmago je Mačva nedosegljiva za zasledovalce, s čimer se je slavje lahko začelo, vse skupaj pa je vrhunec doživelo z metanjem pomočnika trenerja, Nenada Mijajlovića v bazen.

Drugi potnik v Superligo še ni znan, blizu temu dosežku pa je nogometni klub Zemun, ki je dva kroga pred koncem štiri točke pred užičko Slobodo in bi si že z zmago v naslednjem krogu zagotovil selitev v elitni rang.