Pred Marakano bo kmalu stal kip Rajka Mitića

Uncategorized 16. Nov 201719:10 > 19:28
Izvor: FK Crvena zvezda

Nekdanji evropski nogometni prvak, beograjska Crvena zvezda, bo pred svojim stadionom legendi kluba, Rajku Mitiću, postavila spomenik. Nekdanji jugoslovanski reprezentant, ki je umrl leta 2008 v 85. letu življenja, od leta 2014 nosi tudi ime stadiona, ki smo ga prej vsi poznali kot "Marakana".

Spomenik bo klub predstavil pred sobotno prvenstveno tekmo proti mestnim rivalom FK Rad. Slovesnost bo na sporedu ob 14.45 uri, pred zahodno tribuno zvezdinega stadiona, natančneje, pred samim vhodom na glavno tribuno.

Na dogodku bodo navzoče sami prijatelji, legende kluba, seveda pa tudi navijači. Rajko Mitić se je rodil 19. novembra 1922, zato so se vodilni v klubu odločili, da naj bo dan tekme pred rojstnim dnevom poseben.

EuroFootball, Getty Images