Zvezda ima po zmagi na derbiju odprto pot do naslova

Uncategorized 14. Apr 201816:37 > 20:33
Katarina Kostić

Nogometaši Crvene zvezde so na večnem derbiju na tekmi 1. kroga v ligi za prvaka srbske Superlige ugnali Partizan (2:1).

Strelca za rdeče-bele sta bila Nemanja Radonjić v 18. in Aleksandar Pešić v 21. minuti. Partizan je edini zadetek dosegel v 98. minuti, ko je enajstmetrovko izkoristil Ognjen Ožegović.

Zvezda je proti večnemu rivalu prišla do prve zmage po sedmih zaporednih tekmah, z njo pa si je odprla pot do novega naslova.

Do konca srbske Superlige je ostalo še šest krogov, Crvena zvezda pa ima na prvem mestu devet točk prednosti. Partizan bi tudi v primeru točkovnega izenačenja ostal brez naslova, ker so rdeče-beli po prvem delu sezone zavzemali prvo mesto, kar bi jim naslov zagotovilo tudi v tem primeru.