Zvezda po petardi do 31. naslova

Uncategorized 29. Maj 202021:12 > 21:15
Getty Images/Srdjan Stevanovic

Nogometaši Crvene zvezde so si zagotovili nov naslov prvaka saj so v 27. krogu Superlige, prvem po prekinitivi prvenstva zaradi pandemije koronavirusa, premagali Rad na Banjici s 5:0 in tako postali nedosegljivi za najbližjim zasledovalcem na lestvici.

Že od samega začetka je bila ekipa, ki jo vodi Dejan Stanković dobro razpoložena. Še posebej je izstopal Aleksa Vukanović, ki je bil najboljši posameznik tekme in najbolj zaslužen za vodstvo rdeče-belih. V 24. minuti je lepo pobegnil po levi strani in priigral prekršek branilca Rada za enajstmetrovko, ki jo je v zadetek pretvoril Mirko Ivanić.

Ena najlepših akcij na tekmi je prišla v 30. minuti. Po prostem strelu in kombinaciji z Benom je Ivanić žogo lepo poslal v kazenski prostor, kjer se je Babić izognil ofsajd zanki in zatresel mrežo nasprotnega vratarja. Prvi polčas se je končal z rezultatom 3:0 potem, ko je po podaji Bena gol dosegel še Vukanović.

Že takrat je bilo jasno, da je zmagovalec znan. Prepričljivo zmago je najprej z zadetkom v 57. minuti potrdil Degenek, nato pa še Vukanović v 82. minuti.

Z zmago je Crvena zvezda prišla do 31. naslova državnega prvaka in tretjega po vrsti, kar ji je uspelo tretjič po letih 1968-1970 in 1990-1992.