Nova ničla na velikem turškem derbiju

Burak Kara/Getty Images

Veliki derbi med Fenerbahcejem in Galatasaryjem v 26. krogu turškega prvenstva se je končal brez zadetkov, s čimer sta Besiktas in Basaksehir (v nedeljo se bosta pomerila na stadionu slednjih) dobila priložnost, da se na lestvici približata vodilnemu Galtasarayju.

Veliki turški derbi je bil še enkrat več pod pričakovanji, saj so bili gledalci vnovič prikrajšani za zadetke. Fenerbahce in Galatasaray sta se že drugič zapored razšla z izidom 0:0.

V obračunu na stadionu Fenerja je bila domača ekipa za odtenek boljša, imela večjo posest žoge, v prvem polčasu pa si priigrala tudi dve lepi priložnosti.

Gostje so zapretili šele v podaljšku, ko je bil blizu zadetka sprva Maicon, nato pa še Younes Belhanda. Navijači Fenerja so deset minut pred tem že proslavljali vodstvo, ko je z glavo zadel Fernandao, vendar so sodniki upravičeno zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja.