Robinho prihaja v ambiciozni Bašakšehir!

Uncategorized 27. Dec 201821:06 > 21:16
Pedro Vilela, Getty Images Sport

Trenutno vodilna ekipa turškega državnega prvenstva Istanbul Bašakšehir je svoje vrste okrepila z brazilskim zvezdnikom Robinhom.

34-letni Robinho, ki je igral že za vse mogoče klube po Evropi in vseh ostalih celinah se v zimskem prestopnem roku seli k trenutno vodilni ekipi turškega prvenstva. Istanbul Bašakšehir je namreč njegov naslednji klub, ki si odkrito želi osvojiti prvi naslov prvaka v zgodovini.

Brazilec, ki je v svoji zgodovini igral za Real Madrid, Manchester City, Milan, igral je tudi v Braziliji in na Kitajskem. Pred letom dni se je pozimi preselil v Turčijo, kjer je igral za Sivasspor, sedaj pa ga je Bašakšehir odkupil za približno dva milijona evrov.

Bašakšehir trenutno prave konkurence v prvenstvu nima, saj se Bešiktaš ukvarja z velikimi finančnimi problemi, Fenerbahče ima hudo rezultatsko krizo. Edini pravi konkurent je lanski prvak Galatasaray, ki pa ima šest točk zaostanka.