Getty Images / Christopher Lee

14.04.2018 | 19.57

Dinamo na ukrajinskem derbiju do velike zmage

Dinamo iz Kijeva je dobil veliki ukrajinski derbi v 5. krogu državnega prvenstva v ligi za prvaka. V Harkovu so z 1:0 ugnali Šahtar iz Donecka.

lopta, žoga

Mark Dadswell, Getty Images

Tekmo je zaznamovalo ogromno število prekrškov, ob prerivanju v zadnjih sekundah pa je rdeči karton prejel Taison. Edini zadetek je že v prvem polčasu dosegel Vladimir Šepelev, ki je izkoristil napako domače obrambe.

Dinamo se je z zmago Šahtarju približal na vsega tri točke zaostanka, zato je prav mogoče, da bo letošnje prvenstvo odločil derbi v zadnjem krogu.

Za goste je vseh 90 minut odigral Benjamin Verbič.