Sportklub Slovenija

Odbojka

20.11.2020 | 19.39

Šempeter gladko do zmage v Mariboru

Odbojkarice SIP Šempetra so v 11. kolu Sportklub Prve odbojkarske lige na gostovanju s 3:0 v nizih premagale Novo KBM Branik.

Facebook/OZS

Anja Mazej

Odbojkarice iz Šempetra v Savinjski dolini so v Mariboru slavile zmago s 25:16, 25:21 in 25:22.

Gostje so razplet srečanja napovedale že od samega začetka, ko so hitro prišle do vodstva s 6:2. Prednost je sredi niza narasla na osem točk, Mariborčanke pa se na manj kot štiri točke zaostanka niso približale. Šempeterčanke, ki so bile boljše v vseh elementih igre, so niz dobile s 25:16.

Drugi niz so precej bolje začele domače odbojkarice in po asu Ele Pintar povedle s 7:2. Po time outu so gostje prednost hitro izničile iz z delnim izidom 7:1 povedle. Prednost je kmalu narasla na +4 in Mariborčanke je do konca niza niso uspele zmanjšati. Niz se je končal z izidom 25:21 in SIP je vodil z 2:0.

Mariborčanke so vodile tudi tudi v uvodni fazi tretjega niza (11:7), gostje pa so počasi topile prednost in pri 17:16 prvič povedle. Igra je bila nato zelo izenačena, ekipi sta se nekajkrat izmenjali v vodstvu, v finišu niza pa je bil izid 22:22. Nato je Šempeter povedel z točko Anastazije Žnidar, sledil pa je as Lare Rituper in še ena točka Žnidarjeve za zmago s 25:22 in končnih 3:0 v nizih.

Pri Šempetru je Anastazija Žnidar dosegla 13 točk, Nika Markovič 9, Nina Kotnik pa 7. Pri Mariboru je bila najučinkovitejša Galić s 13 točkami.

Nova KBM Branik (5-2) je na drugem mestu prvenstvene lestvice, SIP (4-3) pa na četrtem.