Gregor Rozman novi trener odbojkaric Calcita

Uncategorized 22. Maj 201717:14 > 17:17
Klemen Brumec

Odbojkarice Calcit Volleyballa, ki so v minuli sezoni obe domači tekmovanji končale na drugem mestu, bo namesto italijanskega trenerja Nicola Negra vodil Gregor Rozman, so danes sporočili iz vodstva ljubljanskega kluba.

Calcit Volleyball/Facebook

Za 45-letnega Gregorja Rozmana bo Calcit Volleyball njegov drugi klub v trenerski karieri. Nekdanji slovenski reprezentant je v zadnjih dveh sezonah z uspehom vodil Volleyball Ljubljano, s katerim je bil predlani tretji v državnem prvenstvu, letos pa četrti, z njim pa se je uvrstil tudi na zaključni turnir slovenskega pokalnega tekmovanja, poroča STA.

“Zame bo to korak naprej v trenerski karieri, hkrati tudi nov izziv, po drugi strani pa tudi velika obveznost. Glede na to, da bom prišel v bolje organizirano ekipo, bom moral vložiti še več svoje energije, znanja, časa, da bom vse skupaj zapeljal, kamor jo tudi hočem,” je dejal Rozman, novi trener trikratnih slovenskih državnih prvakinj, ki si želi, da bi, čim več igralk iz lanske sezone, za Calcit Volleyball igralo tudi v letošnji. Za zdaj je odšla Belgijka Ilka van de Vyver, ki bo kariero nadaljevala v Nemčiji.

V lanski sezoni sta odbojkarice Calcit Volleyballa vodila italijanska trenerja, na začetku sezone Alessandro Beltrami, ki je konec decembra ekipo zapustil, zamenjal pa ga je Nicola Negro.

www.vitalvolley.si