Slovenija ugnala žilave Korejce

OZS

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v Seulu prišla do druge zmage v skupini A2 svetovne lige. Tokrat je s 3:1 padla gostiteljica turnirja Južna Koreja, ki se je izkazala za trdega nasprotnika.

Slovenija se je dobro znašla tudi ob bučnem vzdušju v dvorani v Seulu. Prva dva niza sta bila zelo izenačena, nato pa je Slovenija v tretjem nizu dala v prestavo višje in ga dobila celo na 14.

V odločilnem četrtem nizu so Korejci dokazali svojo vztrajnost in bili zelo blizu izenačenju. Gostitelji so s štirimi zaporednimi točkami povedli z 20:17, a so Slovenci hitro postavili stvari na svoje mesto. Za preobrat na 21:22 sta z blokom poskrbela Gregor Ropret in Sašo Štalekar.

Selektor Slobodan Kovač je bil po današnji predstavi veliko bolj zadovoljen. Slovenci so prevladovali predvsem v bloku, saj so s tem elementom igre dosegli kar 21 točk (domačini le sedem). Dvoboj je trajal dve uri in šest minut, s 23 točkami pa je bil najboljši posameznik kapetan Tine Urnaut.

V nedeljo Slovenijo čaka še obračun s Češko.