Belgijke v ključnih trenutkih boljše od Slovenk

Uncategorized 10. Avg 201720:10 > 20:21
OZS

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je morala na drugi pripravljalni tekmi pred zadnjim krogom kvalifikacij za svetovno prvenstvo priznati premoč Belgiji s 3:0 v nizih.

Tekmice, sicer šestnajsta reprezentanca sveta, so bile boljše s 3:0 (19, 21, 21), a velja omeniti, da slovenski selektor nobenega niza ni odigral s svojo udarno postavo.

Alessandro Chiappini se je odločil, da bo priložnost v prvi postavi tokrat ponudil Ani Mariji Vovk in Eli Pintar, ki sta zamenjali Anito Sobočan in Sašo Planinšec. Prvo pripravljalno tekmo proti Belgiji, sicer pa drugo v dveh dneh, so slovenske odbojkarice v spremenjeni postavi začele nekoliko nezbrano, z napakami v napadu pa so tekmicam hitro omogočile vodstvo s 4:1. V nadaljevanju so naša dekleta zaigrala bolje, bila enakovredna nasprotnicam, ki pa so prvi niz vseeno dobile dokaj prepričljivo, s 25:19.

V drugem nizu, v katerem je Chiappini namesto Sobočanove in Planinščeve v igro poslal Vovkovo oz. Pintarjevo, so Slovenke začele zelo dobro ter hitro prišle do vodstva s 5:2 in 7:4. Belgijke so vrnile z enako mero in z blokom zaustavile slovenske napadalke, ki so si obenem privoščile tudi nekaj napak. Razlika se je do 9. točke stopila, tekmice pa so povedle z 12:10 in 14:12, a so borbene gostiteljice prek Ščuke in Mlakarjeve prišle do vodstva s 15:14. Spet so se pojavile težave pri sprejemu in v napadu, Belgijke so ušle na 18:15 ter prednost zadržale do konca niza, ki so ga dobile s 25:21.

Tudi v tretjem setu je Chiappini nekoliko premešal svojo postavo in v igro poslal še Igličarjevo na mesto sprejemalke in Đukićevo na blok. Slovenke so gostjam, ki so večino časa igrale z udarno postavo, uspele slediti do rezultata 5:6, nato pa so Belgijke pritisnile z začetnimi udarci in prek Jansensove, Van Heckejeve in Leysove prihajale do točk in si do sredine niza zagotovile že skoraj neulovljivo prednost s 15:9. Razlika je bila enaka tudi ob koncu seta, ki so ga Belgijke dobile s 25:21.

Ekipi sta po dogovoru selektorjev odigrali še dva niza. Četrtega so varovanke Gerta van de Broeka dobile s 25:23, petega pa s 25:19.