Kamničani zakorakali v drugi teden priprav

Calcit Volleyball/Facebook

Calcit Volley se po novem imenuje kamniški odbojkarski klub. Slednji so že zakorakali v drugi teden priprav v novo sezono, v kateri se bodo spet borili za najvišja mesta v obeh domačih tekmovanjih. Z zunanjih igrišč so se preselili v dvorano, pred njimi pa je najbolj naporen del priprav.

Kamniški odbojkarji bodo sedaj pod vodstvom kondicijskega trenerja Daliborja Todorovića največ časa namenili telesni pripravljenosti.

“Z izjemo Saše Štalekarja, ki je na pripravah slovenske reprezentance, je ekipa v polni zasedbi. Po uvodnem paintballu na Kraljevem hribu, smo v prejšnji torek že začeli s treningi. Ena skupina je trenirala na mivki, druga pa je opravljala testiranja pod vodstvom Daliborja Todorovića. V ponedeljek smo se preselili v dvorano, kjer bo uvodoma več poudarka telesni pripravi, 8. septembra pa nas čaka prva tekma v novi sezono, ko bomo gostili Triglav,” je o prvem tednu priprav povedal Gašper Ribič, ki bo tudi v letošnji sezoni vodil aktualne slovenske pokalne zmagovalce.

S Kranjčani se bodo Kamničani nato pomerili še pet dni pozneje, eden od vrhuncev pripravljalnega obdobja pa bo turnir ob 70-obletnici ustanovitve kluba, ko bodo 23. septembra na turnirju v Kamniku igrali še ACH Volley, Innsbruck in Posojilnica Aich/Dob.

“Čeprav nihče od nas po koncu sezone ni počival, saj smo bili praktično vsi na takšen ali drugačen način v stiku s športom, je prvi mesec dni priprav vedno najtežjih. Ampak hkrati je to tudi eno najbolj pomembnih obdobij, kajti v nadaljevanju sezone ne bo ravno veliko časa za obnovo telesne pripravljenosti. Pred nami je veliko število tekem, še več kot lani, zato moramo telesni pripravljenosti nameniti veliko pozornosti, ko pa bodo na sporedu pripravljalne tekme, bo vse skupaj veliko lažje,” pa se pomembnosti tega obdobja priprav zaveda Klemen Hribar.

Calcit Volley bo pred začetkom sezone proslavil 70-obletnico delovanja. Glavna proslava najbolj uspešnega športnega kolektiva v kamniški občini. Glavna proslava bo 24. septembra, dan prej pa obe članski ekipi čaka močan mednarodni turnir. Kamničanke se bodo pomerile s Trentom in zagrebško Mladostjo.