Slovenke kljub porazu z Nemčijo v osmini finala

OZS

Slovenska ženska kadetska reprezentanca si je včeraj, kljub porazu z Nemčijo, z 2:3, na četrti tekmi svetovnega prvenstva do 18 let v Argentini, zagotovila nastop v osmini finala. Nasprotnice Slovenk bodo znane v danes, ko imajo dekleta prost dan.

Tekmo so bolje začele Slovenke, ki so na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo, potem pa so popustile. V končnici seta so naše odbojkarice zaigrale veliko bolj zbrano kot na začetku tekme in niz zaključile z rezultatom 25:19.

Tudi v drugem nizu so imele naše igralke kar nekaj težav pri sprejemu servisa, nasprotnice so prišle do vodstva. Nemke so z dobrim sprejemom in napadom povzročale preglavice našim igralkam. Nemke so nadaljevale v svojem ritmu ter zmagale s 25:15. Tretji niz je bil zelo podoben drugemu, le s tem, da so bile naše še nekoliko slabše in na koncu izgubile s 25:12.

Četrti niz je bil za naše zoopet boljši, delovale so veliko bolj zbrano in posledično tudi učinkovito. Niz so imeli po večini pod nadzorom, kljub pritisku nasprotnicam so ohranile koncentracijo in na koncu slavile s 25:18.

V petem, skrajšanem nizu, so naša dekleta na začetku prevzela pobudo in povedla s 4:0. Sledil je polminutni odmor, ki je vse obrnil na glavo. Pri peti točki so Nemke izenačile, pri sedmi pa povedle za eno. Nemke so uspeli držati prednost in na koncu slaviti s 15:10.