Slovenke do prve zmage v Rotterdamu

Aleš Oblak

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na drugi tekmi tretjega kroga kvalifikacij za svetovno prvenstvo prišla do svoje prve zmage. V Rotterdamu so varovanke selektorja Chiappinija premagale izbrano vrsto Grčije s 3:0 (17, 22,19).

V uvodnem delu srečanja je bil rezultat dokaj izzenačen, potem pa so Slovenke prevzele pobudo in začele svoj pohod k prvi zmagi. Slovenke so stopnjevale ritem večino točk pa so prispevale razigrane napadalke in prvi niz se je zaključil z izidom 25:17 za slovensko izbrano vrsto.

Drugi niz so rezultatsko bolje pričele Grkinje, ki so zanesljivo dosegale točke v napadu. Kljub vodstvu grške vrste je Slovenija, na prvi odmor odšla s točko prednosti. Slovenke so obdržale prednost in jo držale, do konca niza. Grkinje so bile v drugem nizu nekoliko bolj razpoložene in so niz končale pri 22-ih točkah.

Slovenske odbojkarice so tudi v začetku tretjega niza nadaljevale v visokem ritmu in si takoj na začetku priigrale prednost treh točk. Kljub odmuru Grčije to ni zmedlo zanesljivih Slovenk, ki so tudi po zaslugi odlične igre v obrambi držale prednost, ki je ob drugem tehničnem odmoru znašala pet točk. V nadaljevanju so slovenske odbojkarice odlično servirale in vodile že s 23:16, toda v zaključku so Grkinje znižale na 23:19. Selektor Slovenije Chiappini je vzel pol minutni odmor, napaka Grkinj pa je v zaključku niza pomenila končno zmago Slovenije s 25:19.

Po tekmi je spregovoril tudi selektor Alessandro Chiappini“danes smo pričeli srečanje bolje in veliko bolj agresivno kot včeraj. Ob dobrem servisu smo jim onemogočali razvoj igre, na ta račun pa smo lahko dobro formirali blok in organizirali igro v obrambi. Zelo dobro smo igrali tudi na njihov servis, ne ravno najboljše v protinapadih, toda blok in obramba je delovala odlično, prav tako servis. Grkinje imajo odlične napadalke, toda že od začetka srečanja smo jih uspešno zaustavili. Jutri je na sporedu nova tekma. Na vsak način moramo izboljšai še nekatere elemente igre, saj nam bodo na nasprotni strani mreže stale same odlične ekipe.”

Slovenija: Mori 6, Eržen, Pahor, Igličar 1, Mlakar 17, Đukić, Mihalinec, Ščuka 11, Pintar 1, Mikl, Marušič, Planinšec 8, Sobočan 6, Grudina 6.