Slovenci proti Bolgarom po drugo mesto

Uncategorized 27. Avg 201721:22 > 21:26
OZS

Slovensko moško odbojkarsko reprezentanco jutri, ob 17.30, čaka še zadnja tekma skupinskega dela evropskega prvenstva na Poljskem. Slovenci se bodo v skupini C v Krakovu pomerili z Bolgarijo.

Zmaga bi našim odbojkarjem, ki so prvo tekmo proti Špancem dobili prepričljivo, s 3:0, drugo pa po hudem boju, z 0:3, izgubili proti Rusiji, prinesla drugo mesto v skupini in s tem nekoliko lažje izhodišče v izločilnih bojih. Vsekakor pa Bolgarov ne gre podcenjevati, saj nikakor ne bodo lahek nasprotnik. Varovanci selektorja Konstantinova so na tem prvenstvu prvo tekmo proti Rusom sicer izgubili s 3:0, a so zatem brez težav odpravili Špance. Na domačem prvenstvu pred dvema letoma, na katerem so Slovenci osvojili srebrno odličje, pa so bolgarski odbojkarji, po dramatični končnici, izgubili s kasnejšimi prvaki Francozi, v boju za tretje mesto pa so morali nato priznati premoč Italijanom. Na svetovni lestvici zasedajo 14. mesto, na evropski šesto mesto.

“Za nami sta dve tekmi in vse, kar lahko rečem je, da je bila ena priložnost izgubljena. Ni pa to nič usodnega. Jutri nas čaka še tekma z Bolgarijo. Ve se, da imajo Bolgari zelo dobrega korektorja, Sokolova, ki je nevaren z vseh položajev. Tudi gledano v celoti gre za dobro ekipo, ki nam lahko povzroči težave, če jutri ne bomo igrali na visoki ravni,” je po današnjem treningu dejal slovenski sprejemalec Jan Klobučar.

Njegov soigralec, sicer pa reprezentančni bloker, Danijel Koncilja, dodaja: “Bolgari imajo dobro ekipo. Najbolj pozorni moramo seveda biti na Sokolova, a so tudi drugi bolgarski napadalci precej nevarni. Njihova pomanjkljivost je morda v tem, da se napadalci na trenutke nekoliko slabše ujamejo s svojim podajalcem, Bratojevim. Tudi tokrat bodo ključ do zmage dober začetni udarec ter dobra igra v bloku in obrambi.

OZS

Analize tekmecev v slovenski reprezentanci še sledijo, kot poudarja pomočnik selektorja, Samo Miklavc, se v našem taboru želijo osredotočiti predvsem na igro Slovenije: “Tekma z Bolgari bo nekako odločilna. Smo se pa do zdaj pripravljali v glavnem le za vsako naslednjo tekmo, najprej na Špance, nato na včerajšnjo tekmo z Rusi, tako da bomo podrobnejšo analizo z igralci bomo naredili šele jutri. Danes smo se še posvečali temu, kaj včeraj, v ključnih trenutkih, ni bilo v redu. Sicer pa vemo, kje so nevarnosti, ki nam pretijo s strani Bolgarije. Gre za ekipo, ki na trenutke igra zelo dobro, ko pa njihove igralce uspeš spraviti pod pritisk, pa njihov ritem igre pade. Ampak ponavljam, ukvarjamo se predvsem z nami samimi, da dobimo spet podobo tiste igre, ki nas je krasila v zadnjih letih. Jutrišnja tekma je lahko odločilna, ni pa ključna, saj smo se nekako že uvrstili v izločilne boje. Bo pa od te tekme odvisno, s kom bomo potem igrali v nadaljevanju. Vemo, da sodimo med najboljše ekipe, a bomo morali v prihodnje tudi v končnicah prikazati vrhunsko igro.

Slovenija in Bolgarija sta se na uradnih tekmah doslej srečali le dvakrat, na evropskem prvenstvu, leta 2001 in na kvalifikacijah za olimpijske igre, leta 2012. Obakrat so bili s 3:0 boljši bolgarski odbojkarji.

Srečanje v Tauron Areni v Krakovu se bo začelo ob 17.30 uri.