Od Slovenk boljše tudi Čehinje

Uncategorized 27. Avg 201722:35 > 22:38
OZS

Na zadnji tekmi tretjega kroga kvalifikacij za svetovno prvenstvo so se mlade slovenske odbojkarice pomerile z izbrano vrsto Češke. Slovenke tokrat niso prikazale takšne igre kot na nekaj preteklih srečanjih in so Čehinjam tako omogočile lahko pot do zmage s 3:0 (17, 15, 20).

Čehinje so takoj v uvodu z dvema blokoma povedle z 1:3, toda Tina Grudina je nato, prav tako z blokom, Slovenkam zagotovila izenačenje na peti točki. Iza Mlakar je prispevala as za vodstvo Slovenije z 8:6, toda nato so bolje nadaljevale češke odbojkarice, ki so tudi na račun napak naših igralk povedle z 12:9. Klop Slovenije je vzela polminutni odmor, a je bilo tudi po njem v igri, tokrat v zeleno odetih, slovenskih odbojkaric preveč nezbranosti. Tekmice so na odmor odšle s petimi točkami naskoka (11:16). Češke napadalke so še naprej neusmiljeno zadevale polje Slovenk, pri izidu 14:20 pa je namesto Lane Ščuke na mesto sprejemalke vstopila Anita Sobočan. Ob prvi zaključni žogi je Chiappini na igrišče poslal še Katjo Mihalinec, ki je zamenjala Urško Igličar, gostujoča kapetanka Havličkova pa je bila uspešna v napadu in prvi niz je brez težav, s 25:17, pripadel Čehinjam.

Uvod drugega niza je bil do pete točke poravnan, nato pa je najprej Tina Grudina z dvema točkama na mreži povedla Slovenke v vodstvo s 7:5, Eva Mori pa je z uspešnim varanjem povišala prednost na tri točke (8:5). Čehinje so z asom Kossanyove hitro izenačile na 10:10, po bloku Struškove pa povedle s 13:11. Selektor Slovenije Chiappini je nato menjal Igličarjevo s Sobočanovo, tudi ta sprememba pa ni prinesla svežine. Nasprotnice so še naprej napadale z začetnimi udarci in dobro blokirale, slovenski strateg pa je pri zaostanku z 9:13 iz igre znova potegnil še Ščuko, vstopila je Mihalinčeva. Priložnost je namesto Ize Mlakar kasneje dobila še Darja Eržen, a se, kljub številnim menjavam, razmerje moči na igrišču ni spremenilo. Čehinje so tako vknjižile zmago tudi v drugem nizu, tokrat s 15:25.

Na račun nekaj napak čeških napadalk so na začetku tretjega niza Slovenke prišle do hitrega vodstva s 3:0, toda v nadaljevanju so tekmice popravile igro v napadu in obrambi in ob prvem odmoru je semafor kazal rezultat 6:8 v njihovo korist. Češki blok je postajal vse bolj trden in pri zaostanku Slovenk z 8:12 je Chaiappini reagiral s prekinitvijo. Po še enem bloku Čehinj je na mestu korektorice Mlakarjevo znova zamenjala Erženova. Težke tekme, ki so si sledile v teh dneh, so očitno pustile nekaj posledic na mladih slovenskih igralkah, ki so bile v igri vse bolj nezbrane, kar je bila voda na mlin nasprotnicam. Razlika se je vse bolj večala in Čehinje so si že priigrale prvo zaključno žogo (18:24). Slovenke se še niso predale, znižale so na 20:24, toda nato je Mlejnkova z udarcem na mreži zapečatila usodo naše vrste.

Na svetovno prvenstvo sta se uvrstili prvouvrščena s turnirja Nizozemska in drugouvrščena Bolgarija. Za slovenske reprezentantke pa sezone še ni konec, saj se v Ljubljani 10. septembra začenja svetovno prvenstvo do 23 let. Na njem bo nastopila celotna reprezentanca, ki je Slovenijo zastopala v Rotterdamu, saj nobena od naših igralk ni starejša od 22 let. Na prvenstvu se bodo za naslov svetovnih prvakinj sicer borile Argentina, Brazilija, Dominikanska republika, Kuba, Egipt, Kenija, Japonska, Kitajska, Tajska, Bolgarija, Turčija in Slovenija.

Alessandro Chiappini, selektor Slovenije: “O današnji tekmi ne bi preveč govoril, saj je bila to naša najslabša tekma doslej. Sem kar precej razočaran, saj tega nisem pričakoval. Žal mi je, ker smo izpustili priložnost, da nekatere stvari popravimo in se naučimo še česa novega, še posebej, ker nas zdaj čaka še eno pomembno tekmovanje. Zavedamo se naših pomanjkljivosti, kar se tiče tehnike, a danes to ni bil glavni problem.