Slovenija spet izgubila brez dobljenega niza

Uncategorized 28. Avg 201719:27 > 19:30
Slovenia Volleyball/Twitter

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je morala na tretji tekmi evropskega prvenstva na Poljskem priznati premoč Bolgariji. Bolgarski odbojkarji so srečanje dobili s 3:0 (22, 26, 17). Naši odbojkarji so tekmovanje v skupini C tako končali na tretjem mestu in se uvrstili v izločilne boje.

Slovenski odbojkarji so tekmovanje v skupini C tako zaključili z zmago proti Španiji in s porazoma proti Rusiji in Bolgariji. To jim je prineslo tretje mesto in slabše izhodišče v izločilnih bojih. Kdo bodo njihovi tekmeci v boju za uvrstitev v četrtfinale, še ni znano.

Mitja Gasparini, reprezentant Slovenije: »V prvih dveh nizih smo imeli svoje priložnosti. Vodili smo v obeh nizih, imeli smo zaključno žogo. A ponovila se je situacija s tekme proti Rusiji. Nismo zaključili napadov, ko je bilo treba. V tretjem nizu pa smo res igrali slabo. Na splošno smo igrali slabše v bloku in nekako tudi nismo bili organizirani kot na prejšnji tekmi. Nimamo kaj, jutri je prost dan, priložnost, da se spočijemo, potem pa kdorkoli že bo nasprotnik, se bomo spravili nanj.«

Žiga Štern, reprezentant Slovenije: »Debi zagotovo ni bil tak, kakršnega bi si sam najbolj želel. V končnicah prvih dveh nizov nam je spet zmanjkalo zbranosti, v tretjem nizu pa smo, ne vem zakaj, popolnoma razpadli in bili smo spet čisto druga ekipa.«

Slobodan Kovač, selektor Slovenije: »Še naprej delamo neumne napake in se iz njih ničesar ne naučimo. Proti Rusom nismo izkoristili napada za zmago, zdaj, v drugem nizu te tekme pa smo spet imeli priložnost na slab sprejem nasprotnikov. Zato je zelo težko karkoli povedati. Pogovarjamo se o nekaterih stvareh, jih pojasnjujemo, a še vedno nekaj zmanjka. Od prvega trenutka govorimo o tem, da je eno postati presenečenje tekmovanja, povsem drugo pa priti na prvenstvo kot eden od favoritov. Na trenutke imam občutek, kot da se ne znamo boriti. Vsakokrat pridemo do vodstva dveh, treh točk, nato pa naredimo napake, ki jih ne znam pojasniti. Zakaj, kako, to bomo videli, se o tem pogovorili. Ampak še vedno je prva stvar, ki nam manjka, borba. To nam manjka in zato je rezultat tak. Seveda imamo še naprej možnosti, da prikažemo dobro odbojko. Ampak morali bomo vsi skupaj dati več od sebe in stvari narediti bolje.«