Slovenija v četrfinalu!

Uncategorized 30. Avg 201721:54 > 21:59

Slovenski odbojkarji so v peklenskem vzdušju v Krakovu premagali Poljsko in se prek repasaža uvrstili v četrtfinale evropskega prvenstva (3:0).

Prvi niz je bil izjemno izenačen, šele v končnici so se uspeli Slovenci po zaslugi Dejana Vinčića odlepiti od gostiteljev in uvodni niz zaključiti na 21. Naši fantje so povedli z 24:21, potem pa izkoristili že prvo zaključno žogo.

Tudi v drugem nizu je bilo izenačeno, vse do rezultata 15:15, ko so Slovenci dosegli tri zaporedne točke in prišli do lepe prednosti. V zaključku so si priigrali štiri zaključne žoge, izkoristili so tretjo, odločilno točko je prispeval Tine Urnaut.

Podobno zgodbo smo spremljali tudi v zadnjem, tretjem nizu, a zgolj do rezutata 10:10, po tem pa so naši fantje zopet zablesteli. Postopoma so poviševali prednost in postajalo je jasno, da za Poljsko več ni rešitve. Šket je z asom poskrbel za prednost sedmih zadetkov (13:20). Upanje dvakratnih svetovnih prvakov je splahnelo, tako da je bil zaključek tekme zgolj še formalnost.