Srbske odbojkašice postale najboljše v Evropi

CEV

Ženska odbojakarska reprezentanca Srbije je zmagala v finalu Evropskega prvenstva v Azerbejdžanu. V finalu so za končno zlato medaljo premagale Nizozemsko s 3:1.

Srbska ženska reprezentanca je po dolgih letih čakanja vendarle osvojila naslov evropskih prvakinj v odbojki. V letošnji sezoni prave konkurence za srbske odbojkašice ni bilo. Danes pa so se po dokaj gladki zmagi v finalu veselile naslova najboljših v Evropi.

V finalu je padla Nizozemska po setih 25:20, 25:22, 18:25 in 25:18. Po osvojenem zlatu so bila dekleta iz Srbije še kako zadovoljna, današnjo tekmo pa so imela skozi celotno srečanje povsem pod nadzorom in niso dovolile večjega presenečenja Nizozemski, ki so jo premagali že v skupinskem delu takrat s 3:0 v setih.