V pokalnem tekmovanju vse manj neznank

Tine Forstnarič

V tekmovanju za Pokal Slovenije, v katerem se za eno od dveh odbojkarskih lovorik bori 53 ženskih in 42 moških ekip, smo v tem tednu spremljali obračune 4. kroga. Tako je znanih že 15 od 16 moštev v moški in ženski konkurenci, ki bodo nastopila v osmini finala.

V 4. krogu tekmovanja pri moških je bilo najbolj napeto na tekmah med PRO Volleyjem in ŠD Braslovčami ter ŠD Loko Žužemberk in Fužinarjem Sij Metal Ravne. Na obeh srečanjih so se zmage po petih nizih veselili gostje. V gosteh so bili uspešni tudi odbojkarji KEKOOpreme Žužemberk, ki so s 3:1 premagali Kostanjevico na Krki in odbojkarji Frama, ki so proti Radencem slavili s 3:1, pri čemer se je zadnji niz končal na razliko, s 26:24. Tudi ekipa GEN-I Volleyja je prišla do zmage v gosteh pri Šoštanju Topolšici, in sicer s 3:0, a so se domači v prvem in drugem nizu zelo dobro upirali. Calcit Volley II je na domačem terenu, s 3:1, odpravil Črnuče ACH II, SIP Šempeter pa je bil, prav tako doma, s 3:0, uspešnejši od Nationala Žirovnice.

Pri ženskah smo v 4. krogu tekmovanja spremljali obračune šestnajstih ekip, tako kot pri moških pa sta se dve tekmi zaključili šele po petih nizih. Zmage nad Svolleyjem iz Vuzenice so se veselile igralke Korvolleyja A, ŽOK GSC Zava Ptuj pa je s 3:2 odpravil Prevalje. Odbojkarice ŽOK Triglava Kranja so prišle do prepričljive zmage nad rekreativno ekipo Domžalske mašine, ostalih pet obračunov se je končalo z izidom 3:0. ŽOK Maribor je doma premagal Braslovče, Luka Koper je bila v gosteh boljša od ŽOK Ljutomera, ekipa Ankaran Hrvatini pa se je veselila zmage nad ATK Grosupljem. Rekreativna ekipa Fly team ekipi Krim Pirnar doors ni oddala niti niza, ŽOK Škofja Loka pa je morala priznati premoč ekipi Nova KBM Branik II.

V osmini finala tekmovanja ekipe ne bodo več igrale le po ene tekme, ampak se bodo med seboj srečale dvakrat. V boj za lovoriko se bodo vključile tudi najboljše ekipe.

Slovenske prvakinje, igralke Nove KBM Branik, bodo igrale mestni derbi z ŽOK Mariborom, Ljubljana se bo pomerila s Korvolleyjem A, ŽOK Kema Puconci pa z ŽOK GSV Zavo s Ptuja. Spremljali bomo še obračune med Alianso Šempeter in Luko Koper, med Ankaranom Hrvatini in GEN-I Volleyjem ter Novo KBM Branik II in Formulo Formis. Pokalne podprvakinje, Calcit Volley, se bodo pomerile z ŽOK Triglavom Kranjem, Zgornja Gorenjska pa z edino še preostalo rekreativno ekipo v letošnjem tekmovanju, Flyteam.

Pri moških bodo aktualni prvaki, aktualni prvaki, odbojkarji Calcit Volleyja, igrali proti Framu, ACH Volley proti KEKOOpremo Žužemberk, Salonit Anhovo proti GEN-I Volleyju, Triglav Kranj pa z Braslovčami. Fužinar Sij Metal Ravne se bo dvakrat srečal z Mariborom, Hoče pa z ekipo Calcit Volley II. SIP Šempeter bo moči meril s Krko, Panvita Pomgrad pa z zmagovalcem dvoboja med OK Mislinjo in Črnučami.

Četrtfinaliste bomo dobili konec novembra.