Mariborčanke nadaljujejo zmagoviti niz

Nova KBM Branik

Odbojkarice Nove KBM Branika nadaljujejo zmagoviti niz. Tokrat so premagale Luko Koper in odlično opravile z generalko pred torkovo tekmo lige prvakinj, ko bo v Mariboru gostoval Rzeszow (ob 20:00 v živo na SK 1).

V 5. krogu odbojkarskega državnega prvenstva sta se v mariborski Lukni pomerila vodilna Nova KBM Branik in odbojkarice Luke iz Kopra. Domači strateg Samo Miklavc je prvič v tej sezoni v igro poslal kapetanko Aleksandro Milosavljević, ob kateri so zaigrale še Iza Mlakar, Alja Jerala, Anita Sobočan, Marina Kaučič, Ela Pintar in prosta igralka Roosa Koskelo.

Domače odbojakrice so pričele bolje ter hitro povedle z 8:4. V nadaljevanju so bankirke nadaljevale z zbrano igro in po bloku Mlakarjeve odšle na drugi tehnični odmor s prednostjo sedmih točk (16:9). Mariborčanke so brez večjih težav uvodni niz pripeljale do konca in po napaki Pešičeve slavile s 25:16.

Drugi niz so bolje pričele gostujoče odbojkarice, ki so predvsem po zaslugi slabše igre branikovk na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo 8:6. Mariborčanke so odgovorile z 11 zaporednimi točkami, po zaslugi Sobočanove in Jerale, ki je z odličnimi začetnimi udarci načela sprejem primork. Do konca seta so bankikre primorkam pustile le še pet točk in po napadu Mlakarjeve dobile drugi niz s 25:11.

V tretjem nizu so mariborske odbojkarice nadaljevale, kjer so ostale v drugem nizu in po treh zaporednih točkih Malakrjeve povedle 6:3. Mariborčanke so koprske odbojkarice držale na razliki treh točk tudi v nadaljevanju. Po drugem tehničnem odmoru in vodstvu 16:12, so se koprske odbojkarice po zaslugi Pešićeve približale na točko zaostanka (15:16). Bankirke so odgovorile s sedmimi zaporednimi točkami in dvomov o zmagovalcu je bilo konec. Branikovke so po točki Alje Jerale slavile s 25:19.

Nova zmaga in uspela generalka pred torkovo tekmo lige prvakov. Držali smo se navodil trenerja, slavile 3:0 in uspešno nadaljujemo začrtano pot,” je po srečanju dejala Marina Kaučič.