Mariborčanke ostale brez lige prvakinj

Facebook

Slovenskim odbojkarskim prvakinjam, igralkam Nove KBM Branika, v povratni tekmi 3. kroga kvalifikacij proti poljski ekipi Devolopes SkyRes Rzeszow ni uspelo pripraviti presenečenja. Še drugič v štirih dneh so proti Poljakinjam izgubile, tudi v Rzeszowu z 1:3

Vprašanje, kdo se bo uvrstil v ligo prvakinj, je dobilo odgovor že po dveh nizih. V njem so bile gostiteljice prepričljivo boljše, Iza Mlakar, ki je pokazala še eno vrhunsko predstavo z 31 točkami je bila spet daleč najučinkovitejša igralka tekme, a je bila v premalo v napadu, občasno je šepal tudi sprejem, pravega pritiska s servisi ni bilo, s tem pa gostje niso mogle biti bolj enakovredne favoriziranim gostiteljicam. Ti so tako hitro izpolnile cilj, v tretjem nizu so nekoliko popustile, ga izgubile, v četrtem pa stvari postavile na svoje mesto, čeprav ne brez težav.

Mariborčanke v uvodu niso pokazale igre s prve tekme v Mariboru. S serijo napak so gostiteljicam dopustile vodstvo s 4:0, nato so na kratko po zaslugi Mlakarjeve ujele priključek, toda nato niso mogle zaustaviti razpoložene belgijske reprezentantke Helene Rousseaux, ki je bila najbolj zaslužna, da so gostiteljice ob drugem tehničnem odmoru vodile s 16:10. Gostje so po po preigravanju Sare Najdič še prišle na štiri točke zaostanka (15:19), toda izkazalo se je, da je bila njihova zadnja točka v nizu.

Zato pa so odlično začele drugega. Z asom Mlakarjeve so povedle s 4:1, nato z blokom iste igralke tudi 9:4, a sledilo je sedem zaporednih točk, Slovenkam niso pomagale niti menjave, niti odmor, domače so prišle v vodstvo 14:10. Z asom Alje Jerale so se še približale na 16:17, a slab sprejem in odlična Rousseauxeva sta spet poskrbela, da so se Poljakinje odlepile in zanesljivo dobile niz, kar je že pomenilo, da so se uvrstile v ligo prvakinj.

Domači trener Lorenzo Micelli je nato na klopi pustil Rousseauxovo, preostale igralke so se čustveno nekoliko izpraznile, kar so Mariborčanke znale izkoristiti. Z bolj sproščeno igro niso imele večjih težav, da so dobile tretji niz, toda spet slabo začele četrtega. V njem so že zaostajale za sedem točk, a še pred končnico prišle do preobrata, z asom Marine Kaučič so povedle z 19:18. Mlakarjeva jim je z blokom priborila zaključno žogo, toda nato iz začetnega udarca poslala žogo izven igrišča. Napaka Jerale je zaključno žogo priskrbela domačim, ki so nato izkoristile drugo, potem ko so blokirale napad Anite Sobočan.

Mariborčanke bodo evropske tekme nadaljevale v pokalu Cev, njihov prvi tekmec pa bo kamniški Calcit Volleyball.

Devolopes SkyRes Rzeszow: Rousseaux 16, Ptak 8, Gajewska 2, Hawrila 4, Žabinska 1, Žak, Kaczmar 3, Sawicka, Helić 14, Kaczorowska 2, Andrushka 3, Nowakowska, Blagojević 14.

Nova KBM Branik: Mlakar 31, Košenina, Kaučič 11, Sužnik, Bračko, Vovk 9, Najdič 4, Milosavljević, Sobočan 10, Jerala 1, Pintar, Koskelo, Krajnc 3.