Nova KBM Branik potrdila vodstvo na lestvici

Nova KBM Branik

V 10.krogu državnega prvenstva so se v mariborski Lukni pomerile domače Nova KBM Branik in Formula Formis. S to tekmo se je pričela druga polovica državnega prvenstva, v katerem so mariborčanke trenutno vodilne.

Mariborčanke so tekmo odprle silovito in povedle s 5:0 po zaslugi Sare Najdič, ki je s servisi povzročila ogromno težav na sprejemu. Gostujoče odbojkarice so uspele prednost mariborske ekipe izničit so ujele priključek (10:11) po težavah mladinske reprezentatke Alje Jerale na sprejemu, a so bankirke znova odgovorile tako kot znajo in po točki naveze Najdič-Mlakar znova povedle za 5 točk (19:14). Bankirke so niz po asu Mlakarjeve brez večji težav dobile s 25:17.

Drugi niz so bolje začele odbojkarice Formisa, ki so po izenačenem začetku z uspešno igro v bloku povedle z 8:5. Po prvem tehničnem odmoru so branikovke zaigrale bolje in po zaslugi odlične obrambe obrnile rezultat in povedle 14:10. Sledile je padec v igri mariborskih odbojkaric in po bloku Teje Bavdaž je bil rezultat porvnan 21:21. Obetala se je dramatična končnica in videli smo srčno igro obeh ekip vse do rezultata 26:26, ko so gostojuče odbojkarice uspele doseči dve zaporedni točki in po asu Bavdaževe dobiti set 28:26.

Izgubljen niz je motiviral mariborčanke, ki so tretjega začele silovito in že na začetku povedle s 5:1. Po dveh zaporednih točkah Vovkove je bilo 10:3 za domačo Novo KBM Branik. Mariborske odbojkarice niso popuščale in po asu danes odlično razpoložene Marine Kaučič so vodile že 16:5. V končnici seta, v kateri so branikovke formisovkkam pustile le še štiri točke, je priložnost za igro dobila povratnica po poškodbi Nika Blagne. Rezultat 25:9.

Po enostranskem tretjem nizu, smo v četrtem videli izenačen uvod, s prednostjo za bankirke, ki so po asu Vovkove povedle 9:7. Branikovke so pridno nabirale točke in po napaki formisovke Vrbanc na začetnem udarcu povedle 16:11.

Nova KBM Branik  : Formula Formis 3:1 (25:17, 26:28, 25:9, 25:15)

Nova KBM Branik: Mlakar 10, Košenina, Kaučič 17, Sužnik (L), Bračko, Vovk 8, Najdič 5, Milosavljević (C), Sobočan 17, Jerala 4, Pintar 11, Blagne 1, Koskelo (L), Krajnc.  Trener: Samo Miklavc

Formula Formis: Pehnec (C) 4, Sešel (L), Ertl, Vrbanc 12, Tupikina 6, Bavdaž 8, Pajnik (L), Bukovec, Zdovc Šporar, Kotnik 11, Pravdič, Eržen 11, Štern. Trener: Matevž Kamnik