"Bankirke" brez večjih težav do nove zmage

Uncategorized 16. Dec 201720:27 > 20:34
Nova KBM Branik

Odbojkarice Nove KBM Branik nadaljujejo v zmagovalnem ritmu. V mariborski lukni so s 3:0 premagale Alianso iz Šempetra.

Nova KBM Branik : Aliansa Šempeter 3:0 (25:18, 25:20, 25:15)

Maribor – Športna dvorana Lukna. 100 gledalcev. Sodnika: Nejc Klinar, Blaž Markelj

Nova KBM Branik: Mlakar 25, Košenina, Kaučič 6, Sužnik (L), Bračko 1, Vovk 1, Najdič 2, Milosavljević (C), Sobočan 9, Jerala 3, Pintar 8, Blagne 1, Koskelo (L), Krajnc. Trener: Samo Miklavc

Aliansa Šempeter: Rifelj Škerl, Božič (C) 2, Vodolan 4, Praunseis 3, Podbregar, Forštnarič 4, Lekše 6, Vrhovnik 10, Žnidar, Mazej (L), Lakovšek 12, Plesec. Trener: Beno Božič

V 11.krogu državnega prvenstva sta med seboj merili moči domača Nova KBM Branik in Aliansa iz Šempetra. Vodilne mariborčanke so nastopile s svojo odarno postavo Najdič, Sobočan, Jerala, Mlakar, Pintar, Kaučič in prosta igralka Koskelo.

Branikovke so hitro prevzele pobudo in po napadu Ize Mlakar na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo 8:4. V nadaljevanju sta ekipi prikazali odlično igro v obrambi, branikovke pa so nadzirale potek in na drugem tehničnem odmoru je bilo 16:11 v njihovo korist. Prednost so mariborske odbojkarice brez večjih težav zadržale in po točki Anite Sobočan dobile uvodni niz s 25:18.

Drugi niz sta obe ekipi pričele izenačeno, a je bila prednost na domači strani. Po bloku Pintarjeve so domačinke odšle na prvi tehnični odmor s prednostjo 8:6. Domačinke so v nadaljevanju popustile in odbojkarice Alianse so z odličnimi začetnimi udarci Maje Forštnarič povedle 15:13.

Domačinke so nato le uspele oporaviti svojo igro na sprejemu in po asu Sare Najdič so povedle 19:18. Domačinke prednosti več niso izpustile iz rok in po uspešnem napadu Marine Kaučič dobile tudi drugi niz. Rezultat 25:20.

Gregor Čiček

Tudi tretji niz so bolje začele favorizirane domačinke, ki so po novi točki danes razpoložene Ize Mlakar povedle 8:6. Mariborčanke so stopnjevale svojo igro in po bloku Ele Pintar so vodile z 18:11. Dvoma o zmagovalcu več ni bilo in bakirke so brez večjih težav dobile tudi tretji niz s 25:15.

IZJAVA PO TEKMI:

Samo Miklavc, trener Nove KBM Branik: “Zadovoljen sem z zmago in da nadaljujejmo z zmagovitim nizu v prvenstvu. Videlo se je, da sta obe ekipi že z mislijo pri polfinalu pokala. Lahko pohvalim Izo Mlakar, ki je skozi celotno tekmo držala visok nivo.”