Mladinke Nove KBM Branika državne prvakinje

Uncategorized 13. Jan 201819:56 > 19:59
Nova KBM Branik

V napeti finalni tekmi so mladinke Nove KBN Branik po petih setih strle odpor SIP Šempetra ter osvojile naslov mladinskega državnega prvaka za sezono 2017/18.

V mariborski “Lukni” je potekal finalni turnir za mladinke. Za naziv najboljšega v državi so se merile domačlnke, organizatorke finalnega turnirja Nova KBM Branik, ATK Grospulje, Ljubljana in SIP Šempeter. V prvi polfinalni so malde odbojkarice Nove KBM Branika suvereno z 2:0 (25:19, 25:18) premagale vrstnice iz Grosuplja.

Druga finalna tekma je bila dosti bolj napeta, saj smo dobili zmagovalca šele po treh nizih. Odbojkarice SIP Šempetra so z 2:1 (25:27, 25:14, 15:9) premagale Ljubljano in se uvrstile v veliki finale. Obetalo se je zanimivo finale, Nova KBM Branik proti SIP Šempetru. V malem finalu, v tekmi za tretje mesto so bile nato bolje odbojkarice ATK Grosuplje, ki so z 2:1 (26:28, 25:21, 15:6) premagale Ljubkljano ter osvojile 3. Mesto mladinskega državnega prvenstva.

Finale je bilo izjemno razburljivo. V prvem setu se je pri mariborski ekipi poškodovala kapetanka Alja Jerala, ki do konca tekma več ni stopila na teren, a so Maribiorčanke slavile s 25:20. Aljo Jeralo je odlično zamenjala kadetska reprezentantka Lorena Fijok Lorber. V drugem in tretjem setu so bolje odigrale mlade odbojkarice SIP Šempetra, ki imajo v svojih vrstah tudi dve mladisnki reprezentatntki, prosto igralko Anjo Mazej in sprejemalko Tali Lekše. Po dveh osvojenih nizih s 25:22 in 25:23 je Šempeter vodil 2:1.

Mlade bankirke se niso predale in na krilih Nuše Trlep ter Brine Bračko so osvojile četrti niz s 25:15 in nato z odlično igro tudi petega. Z zmago po petih nizih so se mladisnke odbojkarice Nove KBM Branika veselila naslova državnega prvaka.