Pokal CEV: Zgodovinski preboj med osmerico

Na povratni tekmi osmine finala Pokala CEV so oranžni zmaji v Galatiju po tesnem obračunu in petih odigranih nizih prišli do nove zmage in si tako zagotovili mesto v četrtfinalu. Tam jih že pričakuje ruska ekipa Belgorod.

Srečanje so slovenski prvaki začeli zadržano in dopustili nasprotnikom, da so se že do prvega tehničnega odmora odcepili za 5 točk (3:8). Domačini so na krilih svojih navijačev prednost še povišali in kazalo je, da je prvi niz že oddan (9:16). Ljubljančani so se uspeli zbrati in se z delnim izidom 7:3 začeli približevati Romunom, katere so v Tivoliju s suvereno igro popolnoma razorožili. Prvič so izenačili na 23. točki, v končnici pa stopili na plin in niz presenetljivo s 26:24 tudi dobili.

Izenačena borba je sledila na začetku drugega niza. Tokrat sta ekipi držali stik že od samega začetka (8:7), nato pa je Arcada naenkrat pobegnila za 5 točk (10:15). Gostom ni uspel čudežen preobrat in tako je niz z rezultatom 25:19 pripadel Romunom.

Tudi tretji niz se ni začel po željah oranžnih zmajev. Do prvega tehničnega odmora so si že nabrali zaostanek 3 točk (5:8). Gostitelji so vodstvo povišali, vendar so se odbojkarji ACH Volleyja v postavi Brulec, Videčnik, Purić, Đirlić, Pleško in Kök nekoliko približali (15:17). As Köka je prinesel 17. točko (17:19), vendar so Ljubljančani do konca osvojili le še 4 točke in tako priznali premoč nasprotnikom tudi v 3. nizu (21:25).

V četrtem so zmaji prevzeli pobudo in nastopili odločno (13:6). V tem slogu so tudi nadaljevali in si do drugega tehničnega odmora zagotovili prednost 8 točk (16:8). Odbojkarji Arcade iz Galatija so zaostanek znižali (17:12), toda Ljubljančani se niso zmedli in z blokom Köka priigrali 20. točko (20:14). V zaključku niza niso izpustili visoke razlike iz rok (25: 19) in zasluženo slavili uvrstitev v četrtfinale.

Peti niz, ki ni odločal o ničemer več, je prav tako s 15:13 pripadel aktualnim slovenskim državnim in pokalnim prvakom, ki so tako z zmago potrdili zasluženo mesto med osmerico Pokala CEV.

CS Arcada Galati 2:3 ACH Volley Ljubljana

CS Arcada Galati: Zahar, Suljagić (2), Miseiki (1), Filippov, Kovačević, Pascan (2), Despotovski (3), Bala (7), Ferreira (13), Gontariu (23), Cristudor (9), Jeliazkov, Majstorović, Spinu (9).

ACH Volley Ljubljana: Flajs, Đirlić (17), Babkov (11), Kovačič, Purić (9), Pavlović, Satler, Pleško (2), Brulec (7), Kök (20), Mihajlović (2), Pokeršnik (6), Videčnik (8).