Rusinje tudi v drugo boljše od slovenskih prvakinj

Nova KBM Branik

Odbojkaricam Nove KBM Branik ni uspelo v domači “Lukni” obrniti zaostanka iz prve tekme. Odbojkarice Yeniseia tudi v drugo boljše.

V drugi tekmi osmine finala pokala CEV sta se v mariborski Lukni pomerila domača Nova KBM Branik in ruski Yenisey iz Krasnojarska. Prvo tekmo so dobile ruske odbojkarice. V domačo ekipo se je poškodbi vrnila Iza Mlakar.

Mariborčanke so dobro začele tekmo in po bloku Mlakarjeve povedle 3:1, a so favorizirane ruskinje odgovorile s šestimi zaporednimi točkami in obrnile rezultat v sojo korist (7:3). Gostojuče odbojkarice so držale Mariborčanke na varni razdalji in po napaki Vovkove na servisu je bil rezultat na drugem tehničnem odmoru 16:12 v korist odbojkaric Yeniseia. Bankirke so se v nadaljevanju po asu Brine Bračko približale na 19:21 ter v zaključku niza po bloku Kaučičeve na 22:23. V končnici je domači trener v igro poslal izkušeno Milosavljevićevo, kar je obrodilo sadove , saj je prav kapetanka poskrbela za izenačenje na 24:24. V zaključku je odbojkaricam Nove KBM zmanjkalo malo športne sreče in odbojkarice iz Krasnojarska so po točki Ksenie Bondar dobile uvodni niz 26:24.

Drugi niz sta ekipi začeli izenačeno do 4.točke, nato so odbojkarice Yeniseia pobegnile bankirkam in na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo 8:6. Mariborčanke so po točki Sobočanove iz druge linije izenačile na 12:12 in v naslednji izemnjavi po bloku Pintarjeve povedle 13:12. Nadaljevanje je pripadlo ruski ekipi, ki je po dveh zaporednih točkah Malykhove obrnila rezultat in povedla 18:16. V končnici so igralke Nove KBM Branik po bloku Vovkove ujele nasprotnice (21:22). A so rusinje po zaslugi odličnih servisov danes odlične Malykhove dosegle tri zaporedne točke ter dobile drugi niz s 25:21 in s tem napredovanje v četrtfinale pokala CEV.

Tretji niz je bolja začela domača ekipa, ki je prevzela pobudo takoj na začetku in si po dveh zaporednih točkah Vovkove priigrala prednost petih točk (10:5). Tudi v nadalejvanju so Mariborčanke nadzirale potek niza proti spremenjeni ruski ekipi in po napaki Molodtsove so bankirke vodile 18:9. Ruske odbojkarice niso imele recepte za razpoložene bankirke, ki so po točki Brine Bračko dobile tretji niz s 25:14.

V četrtem nizu je tudi domači trener Samo Miklavc premešal šesterko in ponudil priloložnost mladinskima reprezentantkama Alji Jerali in Brino Bračko. Set so bolje začele odbojkarice Yeniseia, ki so po napadu Molodotsove povedle 6:3. Rusinje so vodile že 8:4, ko so mariborske odbojkarice na krilih servisov Vovkove z delnim izidom 5:0 obrnile rezultat (9:8). Zaostanek ni zmedel igralk Yeniseia, ki so v nadaljevanju zaigrale bolje in kaznovale vsako napako domače ekipe ter obrnile rezultat v svoj prid (18:14). Mariborčankam do konca ni uspelo obrniti rezultata in ruske odbojkarice so dobile tretji niz s 25:18.

Nova KBM Branik 1:3 VC Yenisei Krasnoyarsk – 24:26, 21:25, 25:14, 18:25

Nova KBM Branik: Mlakar18, Košenina, Kaučič 4, Sužnik (L), Bračko 4, Vovk 14, Najdič 6, Milosavljević (C) 1, Sobočan 9, Jerala 3, Pintar 5, Blagne, Koskelo (L), Krajnc 1.  Trener: Samo Miklavc