Mariborčanke po borbi do 3. mesta

Uncategorized 11. Mar 201819:25 > 19:27
Nova KBM Branik

Odbojkarice Nove KBM Branika so tako kot lani za 3. mesto po petih setih premagale HAOK Mladost iz Zagreba.

Nova KBM Branik : HAOK Mladost 3:2 (28:26, 18:25, 15:25, 25:23, 15:11)

Nova KBM Branik: Mlakar 22, Košenina 1, Kaučič 13, Sužnik (L), Bračko, Vovk 3, Najdič , Milosavljević (C) 6, Sobočan 8, Jerala 5, Pintar 15, Blagne 7, Koskelo (L). Trener: Samo Miklavc

HAOK Mladost: Matić (L), Pavičić, Butigan 5, Štimac, Luketić 18, Volmut 9, Pažin, Kulić (C) 18, Šamadan 14, Rajković (L), Lada 1, Jurišič 2, Šaini 5. Trener: Saša Ivanišević

V tekmi za 3.mesto sta se tako kot v lanski sezoni srednjeevropske lige pomerili ekipi Nove KBM Branika in HAOK Mladost. Lanski obračun so dobile slovenske pvakinje po petih setih. Obračun so bolje začele Mariborčanke, ki so hitro povedle s 5:2, a so Zagrebčanke ujele priključek in po točki Jerale je bil rezultat na prvem tehničnem odmoru 8:7 za Novo KBM Branik. Tudi v nadaljevanju je bila prednost na strani mariborskih odbojkaric, ki so si do drugega tehničnega odmora po novi točki Alje Jerale priigrale prednost 16:14.

Po drugem tehničnem odmoru so zagrebške odbojkarice po zaslugi Antonie Volmut z delnim izidom 6:1 prevzele vodstvo 20:17. Bankirke so se uspele vrniti ter po napadu Marine Kaučič izenačiti na 22:22 in po asu Ane Marije Vovk povesti 23:22. A sledila je dramatična končnica, v kateri je bila sreča na strani Nove KBM Branik, kateri je Ela Pintar priigrala prvi set z rezultatom 28:26. Drugi niz so bolje začele odbojkarice Mladosti, ki so po rezultatu 5:4 uspele pobegniti bankirkam ter po bloku Božane Butigan voditi 8:5 na prvem tehničnem odmoru. Zagrebčanke so nadzirale potek dogajanja v drugem nizu in prednost do drugega tehničnega odmora je znašala 6 točk (16:10).

Prednosti zagrebške odbojkarice več niso izpustile iz rok in po napaki Sobočanove na servisu je drugi niz s 25:18 pripadel Mladosti. Zagrebčanke so nadaljevale z odlično igro tudi v tretjem nizu in na krilih razpoložene Katarine Luketić povedle 7:2. Zagrebčanke so vodile že 11:3, a so Maribročanke po zaslugi Blagnetove in Mlakarjeve znižale zaostanek na 11:9.

Sledil je odgovor Zagrebčank, ki so do drugega tehničnega odmora po zaslugi Luketičeve vodile 16:11. Mariborčanke se več niso uspele vrniti v tretji set in po bloku Butiganove je tretji niz s 25:15 pripadel Mladosti. Začetek 4.niza je bil izenačen z rahlo prednostjo branikovk, ki so po to napadu Kaučičeve vodile na prvem tehničnem odmoru 8:7. Do drugega tehničnega odmora se je slika obrnila in Zagrebčanke so z dobro igro v obrambi rezultat obrnile ter po bloku Marcelle Šaini vodile 16:14.

Bankirke so uspele rezultat ponovno obrniti v svojo korist in po dveh zaporednih asih Marine Kaučič povesti za tri točke (21:18). Sledila je dramatična končnica v kateri so Zagrebčanke izid poravnale na 23:23, a so odbojkarice Nove KBM Braniku po napadu Mlakarjeve in bloku Pintarjeve dobile 4.niz s 25:23. O zmagovalcu bo odločil peti set. Bankirke so odločno krenile v peti set in po zaslugi odličnih servisov kapetanke Milosavljević povedle s 3:0. Prednost so bankirke imele tudi ob menjavi igrišču, in sicer so po točki Blagnetove vodile 8:4.

Zagrebčanke so se vrnile in po bloku Šamadanove prednost bankirk prepolovile (12:10), a so bankirke kronale dobro igro v odločilnem nizu in po točki Mlakarjeve dobile peti niz 15:11 in osvojile 3.mesto srednjeevropske lige.