Bankirke suvereno do prve zmage

Uncategorized 23. Mar 201820:55 > 21:01
Nova KBM Branik

Odbojkarice Nove KBM Branika brez težav slavile v 1.tekmi polfinala državnega prvenstva.

V prvi polfinalni tekmi končnice sta se v mariborski “Lukni” pomerili aktualne državne prvakinje Nova KBM Branik in odbojkarice Alianse Šempeter, ki so v polfinalu izločile GEN-I Volley.

Prvo polfinalno tekmo so bolje začele favorizirane domačinke, ki so po napadu Alje Jerale povedle 8:4. Gostujoče odbojkarice v uvodu niso bilo kos domačnkam, ki so si po treh zaporednih točkah Ele Pintar do drugega tehničnega odmora priigrale prednost 16:8. Prednosti igralke Nove KBM Branika več niso izpustile iz rok in prvi set prepičljivo dobile s 25:16.

Odbojkarice Nove KBM Branika so v drugem nizu nadaljevale z dobro igro in si hitro priigrale prednost. Po napadu Marine Kaučič so bankirke na prvem tehničnem odmoru vodile 8:4. Gostujoče odbojkarice so v nadaljevanju le zaigrale bolje in po dveh zaporednih točkah Nine Praunseis rezultat poravnale na 11:11. Odbojkaricam Alianse je uspelo prevzeti vodstvo, in sicer so na drugi tehnični odmor po napaki Jerale na servisu odšle z vodstvom 16:14. Bankirke so po zaslugi odličnih servisov Kaučičeve odgovorile z delnim izidom 5:0, kar je bilo dovolj da so prednost obdržale do konca niza in slavile s 25:19.

Bankirke so nadaljevale odločno in po zaslugi odličnih začetnih udarcev Anite Sobočan hitro povedle v tretjem nizu s 5:1. Odbojkariceam Alianse ni uspelo resneje ogroziti vodstva bankirk, ki jo po točki Ize Mlakar na drugem tehničnem odmoru vodile s 16:12. Domačinke so niz mirno pripeljale do konca in slavile s 25:18.

“Danes smo prikazale zadovoljivo igro in držale nivo skozi celotno tekmo. Do prihodnjič lahko izboljšamo predvsem učinkovitost v napadu in gremo v Šempeter po zmago za finale,” je po tekmi dejala Anita Sobočan, igralka Nove KBM Branik.