Ukrajinci v evropski ligi boljši od Slovencev

Uncategorized 23. Maj 201820:26 > 20:32
OZS

Slovenski odbojkarji so v Ivano Frankivsku odigrali drugo srečanje evropske lige. V prvih dveh nizih izjemno izenačen obračun je pripadel Ukrajincem, ki so se nato s prepričljivo igro v 3. nizu veselili zmage s 3:0 (23, 23, 18).

Slovenski selektor Samo Miklavc je na drugem zaporednem gostovanju na tekmah evropske lige, tokrat v Ukrajini, na igrišče poslal sprejemalca Žigo Šterna in Jana Klobučarja, srednja blokerja Saša Štalekarja in Jana Kozamernika, korektorja Tončka Šterna in podajalca Uroša Planinšiča, saj Matija Jereb po poškodbi hrbta na tekmi z Nizozemsko še ni bil pripravljen za obračun. V vlogi prostega igralca je srečanje začel Urban Toman.

Na začetku prvega niza smo na obeh straneh lahko spremljali močne začetne udarce in zaključke v napadih, ki so botrovali izenačenju na 3:3, po blokih Klobučarja in Kozamernika pa so si naši odbojkarji priigrali tri točke razlike, za 3:6. Z dobrimi obrambami in prek prodornega Olega Plotnitskega so se gostitelji, pri 8:9, povsem približali, a je Žiga Štern poskrbel za dve zaporedni točki (8:11). Miklavca je pri 11:11 skušal prekiniti niz točk Ukrajincev, a je Plotnitski prispeval še točko za vodstvo z 12:11. V nadaljevanju so ritem narekovali gostitelji, ki so ves čas vodili s točko ali dvema prednosti ter po dveh zaporednih napakah naših prvič povedli za tri točke, z 18:15. Slovenska klop je posegla po odmoru, a so tekmeci ostali v ospredju. Prvo zaključno žogo je z asom za 24:21 izničil Žiga Štern, po napaki nasprotnikov in bloku Kozamernika je bil rezultat že 24:23, zmeda v naši vrsti pa je domačim prinesla zmago s 25:23.

Žiga Štern in Matic Videčnik, ki je zamenjal Saša Štalekarja, sta z napadom in asom poskrbela za vodstvo z 2:0. Tonček Štern je bil nezaustavljiv v napadih, Slovenci pa so tudi po zaslugi neugodnih začetnih udarcev Planinšiča ostajali v ospredju ter po točki Videčnika povedli z 10:7. Pri 12:10 v korist naših je Miklavc namesto Klobučarja v igro poslal Mateja Köka. Po nekaj neuspešnih zaključkih naše vrste in tudi ob zelo dobri igri Ukrajincev v obrambi, je bil slovenski štab pri zaostanku s 13:15 primoran vzeti odmor. Razmerje moči se tudi v drugem delu niza ni spremenilo. Naši so še naprej skušali zmanjšati minimalen zaostanek, po dobrem servisu Jerneja Detele, ki je zamenjal Tončka Šterna in napaki tekmecev pa je bil izid na 21. točki le poravnan. Po izenačenju na 23:23 in napaki naših v napadu je as za 25:23 dosegel Tupči.

Uvod v tretji niz je bolje uspel ukrajinskim odbojkarjem, ki so si hitro priigrali vodstvo s 5:2 ter po dobrih začetnih udarcih Tupčija in napakah naših v napadu tudi z 8:3. Miklavc se je odločil za odmor in nato namesto Köka v igro poslal Klobučarja, a to ni ustavilo domačih, ki so še naprej pritiskali z močnimi začetnimi udarci in točke dosegali s protinapadi ter povedli že s 13:8 in 17:9. Na začetna udarca Videčnika in Tončka Šterna so naši uspeli zmanjšati razliko, na 17:12 in 18:14, a so tekmeci zopet ušli na 21:16 in si zagotovili mirno končnico. Naši fantje so se borili do konca, a so Ukrajinci vnovčili priigrano razliko in se veselili s 25:18.

Slovenski odbojkarji bodo tretjo tekmo evropske lige odigrali že v nedeljo, 27. maja, ko se bodo pred domačimi gledalci pomerili s Turčijo. Srečanje v Mariboru se bo začelo ob 20. uri.